Companie
Detalii identificare
Nume firmăDRAGOMIRESCU CONSULTING S.R.L.
Cod unic de înregistrare24847089 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ01/1508/2008
EUIDROONRC.J01/1508/2008
Data înființării10.12.2008 - 17 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaAleea Lac, Sebeş, Alba
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
68.800
Profit (Lei)
42.958
Număr angajați
0
Vechime
17 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 68.800 | 42.958 | 3.580 | 2.832 | 2.350 | 123.743 | 126.775 | 0 |
| 2024 | 57.025 | 35.296 | 2.941 | 721 | 4.793 | 80.114 | 83.818 | 0 |
| 2023 | 38.150 | 17.369 | 1.447 | 716 | 5.273 | 59.697 | 60.022 | 0 |
| 2022 | 29.100 | 1.135 | 95 | 172 | 9.799 | 47.352 | 49.653 | 0 |
| 2021 | 29.200 | 16.610 | 1.384 | 84 | 3.033 | 80.390 | 84.019 | 0 |
| 2020 | 50.400 | 40.092 | 3.341 | 258 | 807 | 82.959 | 83.909 | 0 |
| 2019 | 44.500 | 32.051 | 2.671 | 324 | 2.190 | 41.401 | 43.817 | 0 |
| 2018 | 39.400 | 28.098 | 2.342 | 281 | 3.574 | 27.165 | 30.766 | 0 |
| 2017 | 36.750 | 21.222 | 1.769 | 1.775 | 0 | 17.054 | 15.668 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
62.44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
33.89%
Lichiditate curentă
43.69
Viteza rotație active
0.55
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
62.44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
33.89%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 62.44% | 61.9% | 45.53% | 3.9% | 56.88% | 79.55% | 72.02% | 71.31% | 57.75% |
| Marjă profit brut | 73.5% | 72.43% | 52.95% | 6.84% | 59.52% | 82.3% | 75.02% | 74.31% | 60.75% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 33.89% | 42.11% | 28.94% | 2.29% | 19.77% | 47.78% | 73.15% | 91.33% | 100% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.55
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
36.61 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.55 | 0.67 | 0.59 | 0.51 | 0.35 | 0.6 | 1.02 | 1.28 | 2.15 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 950.42 | 186.1 | 88.18 | 470.97 | 663.16 | 0 | 0 | 532.61 |
| Durata medie încasare creanțe | 36.61 zile | 13.76 zile | 13.39 zile | 5.07 zile | 13.8 zile | 8 zile | 0.44 zile | 0.5 zile | 0.54 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
43.69
Lichiditate imediată
43.69
Pondere active imobilizate
1.86%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 43.69 | 111.12 | 83.38 | 275.3 | 957.02 | 321.55 | 127.78 | 96.67 | 9.61 |
| Lichiditate imediată | 43.69 | 111.03 | 83.09 | 273.38 | 956.29 | 321.25 | 127.78 | 96.67 | 9.57 |
| Pondere active imobilizate | 1.86% | 5.64% | 8.12% | 17.15% | 3.64% | 0.96% | 5.02% | 11.63% | 0% |
| Pondere active circulante | 98.14% | 94.36% | 91.88% | 82.85% | 96.36% | 99.04% | 94.98% | 88.37% | 100% |
©Firme.ro