Companie
Detalii identificare
Nume firmăFAVORUL S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 140977 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ03/1670/1991
EUIDROONRC.J03/1670/1991
Data înființării22.02.1993 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2219
Această clasă include:
-fabricarea altor produse din cauciuc natural sau sintetic, nevulcanizat, vulcanizat sau rigidizat: -plăci, foi, benzi, baghete, profile din cauciuc -tuburi, conducte şi furtunuri din cauciuc -curele de transmisie sau benzi transportoare din cauciuc -articole de igienă din cauciuc: prezervative, tetine, buiote, etc. -articole de îmbrăcăminte din cauciuc (doar dacă sunt realizate prin lipire şi nu prin coasere) -pingele şi alte părţi de încălţăminte din cauciuc -aţă şi frânghie din cauciuc -fire şi ţesături cauciucate -inele şi garnituri din cauciuc -învelişuri de cauciuc, pentru role -saltele gonflabile din cauciuc -baloane gonflabile -fabricarea periilor din cauciuc -fabricarea ţevilor din cauciuc rigidizat -fabricarea pieptenilor, acelor de par, bigudiurilor şi articolelor similare din cauciuc
Această clasă include de asemenea:
-fabricarea materialelor din cauciuc pentru reparaţii -fabricarea materialelor textile impregnate, învelite, acoperite sau laminate cu cauciuc, când cauciucul reprezintă principalul constituent -fabricarea saltelelor de pat umplute cu apă, din cauciuc -fabricarea căştilor de baie şi a şorţurilor din cauciuc -fabricarea costumelor impermeabile şi costumelor de scafandru din cauciuc -fabricarea articolelor din cauciuc pentru utilizări sexuale Această clasă exclude: -fabricarea suportului textil pentru anvelope,
1346 -fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din ţesături elastice,
1414, 1419 -fabricarea încălţămintei de cauciuc,
1520 -fabricarea cleiurilor şi adezivilor pe bază de cauciuc,
2052 -fabricarea benzilor ,,cocoaşă de cămilă”,
2211 -fabricarea de plute şi bărci pneumatice,
3011, 3012 -fabricarea saltelelor din cauciuc spongios neacoperit,
3103 -fabricarea articolelor pentru sport din cauciuc, cu excepţia articolelor de îmbrăcăminte,
3230 -fabricarea jocurilor şi jucăriilor din cauciuc (inclusiv bazine, bărci, animale, mingi şi alte articole gonflabile din cauciuc pentru copii),
3240 -recuperarea cauciucului,
3832
-fabricarea altor produse din cauciuc natural sau sintetic, nevulcanizat, vulcanizat sau rigidizat: -plăci, foi, benzi, baghete, profile din cauciuc -tuburi, conducte şi furtunuri din cauciuc -curele de transmisie sau benzi transportoare din cauciuc -articole de igienă din cauciuc: prezervative, tetine, buiote, etc. -articole de îmbrăcăminte din cauciuc (doar dacă sunt realizate prin lipire şi nu prin coasere) -pingele şi alte părţi de încălţăminte din cauciuc -aţă şi frânghie din cauciuc -fire şi ţesături cauciucate -inele şi garnituri din cauciuc -învelişuri de cauciuc, pentru role -saltele gonflabile din cauciuc -baloane gonflabile -fabricarea periilor din cauciuc -fabricarea ţevilor din cauciuc rigidizat -fabricarea pieptenilor, acelor de par, bigudiurilor şi articolelor similare din cauciuc
Această clasă include de asemenea:
-fabricarea materialelor din cauciuc pentru reparaţii -fabricarea materialelor textile impregnate, învelite, acoperite sau laminate cu cauciuc, când cauciucul reprezintă principalul constituent -fabricarea saltelelor de pat umplute cu apă, din cauciuc -fabricarea căştilor de baie şi a şorţurilor din cauciuc -fabricarea costumelor impermeabile şi costumelor de scafandru din cauciuc -fabricarea articolelor din cauciuc pentru utilizări sexuale Această clasă exclude: -fabricarea suportului textil pentru anvelope,
1346 -fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din ţesături elastice,
1414, 1419 -fabricarea încălţămintei de cauciuc,
1520 -fabricarea cleiurilor şi adezivilor pe bază de cauciuc,
2052 -fabricarea benzilor ,,cocoaşă de cămilă”,
2211 -fabricarea de plute şi bărci pneumatice,
3011, 3012 -fabricarea saltelelor din cauciuc spongios neacoperit,
3103 -fabricarea articolelor pentru sport din cauciuc, cu excepţia articolelor de îmbrăcăminte,
3230 -fabricarea jocurilor şi jucăriilor din cauciuc (inclusiv bazine, bărci, animale, mingi şi alte articole gonflabile din cauciuc pentru copii),
3240 -recuperarea cauciucului,
3832
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea produselor din cauciuc si mase plastice
Obiect activitateFabricarea altor produse din cauciuc
Informații de contact
Adresastr. Marasesti, Piteşti, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
26.669
Profit (Lei)
-99.884
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 26.669 | -99.884 | -8.324 | 16.073 | 204.855 | 471.536 | 650.005 | 1 |
| 2023 | 49.905 | 0 | 0 | 28.284 | 284.472 | 510.888 | 749.889 | 1 |
| 2022 | 61.762 | 0 | 0 | 106.321 | 381.250 | 624.546 | 875.413 | 3 |
| 2021 | 244.134 | 62.506 | 5.209 | 22.615 | 114.542 | 947.962 | 1.039.889 | 3 |
| 2020 | 502.524 | 229.125 | 19.094 | 28.260 | 127.433 | 878.210 | 977.383 | 3 |
| 2019 | 398.057 | 187.693 | 15.641 | 68.990 | 143.000 | 674.249 | 748.259 | 3 |
| 2018 | 245.592 | 94.045 | 7.837 | 58.921 | 89.138 | 530.349 | 560.566 | 3 |
| 2017 | 141.251 | 51.205 | 4.267 | 14.249 | 90.528 | 390.242 | 466.521 | 3 |
| 2016 | 181.726 | 80.194 | 6.683 | 10.601 | 91.981 | 333.936 | 415.316 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-374.53%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-15.37%
Lichiditate curentă
29.34
Viteza rotație active
0.04
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-374.53%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-15.37%
Profit net per salariat
-99.884 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -374.53% | 0% | 0% | 25.6% | 45.59% | 47.15% | 38.29% | 36.25% | 44.13% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 26.48% | 46.51% | 48.15% | 39.29% | 37.25% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -15.37% | 0% | 0% | 6.01% | 23.44% | 25.08% | 16.78% | 10.98% | 19.31% |
| Profit net per salariat | -99.884 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 20.835 Lei | 76.375 Lei | 62.564 Lei | 31.348 Lei | 17.068 Lei | 26.731 Lei |
Viteza rotație active
0.04
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
6327.27 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.04 | 0.06 | 0.06 | 0.23 | 0.5 | 0.49 | 0.4 | 0.29 | 0.43 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 3.45 | 3.8 | 16.35 | 38.42 | 15.02 | 17.76 | 5.52 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 6327.27 zile | 3346.16 zile | 842.81 zile | 429.58 zile | 128.05 zile | 141.82 zile | 371.05 zile | 367.12 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 26.669 Lei | 49.905 Lei | 20.587 Lei | 81.378 Lei | 167.508 Lei | 132.686 Lei | 81.864 Lei | 47.084 Lei | 60.575 Lei |
Lichiditate curentă
29.34
Lichiditate imediată
29.34
Pondere active imobilizate
30.29%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 29.34 | 18.06 | 5.87 | 41.92 | 31.08 | 9.77 | 9 | 27.39 | 31.5 |
| Lichiditate imediată | 29.34 | 17.55 | 5.72 | 41.26 | 30.61 | 9.39 | 8.77 | 25.59 | 31.5 |
| Pondere active imobilizate | 30.29% | 35.77% | 37.91% | 10.78% | 12.67% | 17.5% | 14.39% | 18.83% | 21.6% |
| Pondere active circulante | 69.71% | 64.23% | 62.09% | 89.22% | 87.33% | 82.5% | 85.61% | 81.17% | 78.4% |
©Firme.ro