Companie
Detalii identificare
Nume firmăFINANCIAR ACCES S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 14791916 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ04/515/2002
EUIDROONRC.J04/515/2002
Data înființării02.08.2002 - 23 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7022
Această clasă include acordarea de consultaţii, îndrumare şi asistenţă operaţională pentru firme şi alte organizaţii pe probleme de management, cum ar fi: planificarea strategică şi organizatorică, procese de retehnologizare, managementul schimbărilor, reducerea costurilor şi alte probleme financiare; obiective şi strategii de marketing; planificarea, şi politici privind resursele umane; strategii de compensare şi pensionare; planificarea producţiei şi planificarea controlului. Aceste servicii pentru afaceri pot include consultanţă, îndrumare sau asistenţă operaţională pentru firme şi servicii publice cu privire la: -proiectarea metodelor sau procedurilor contabile, programe de contabilizare a costurilor, proceduri de control bugetar -consultanţă şi asistenţă acordată firmelor şi serviciilor publice pentru planificare, organizare eficientă şi control, managementul informaţiei etc. Această clasă exclude: -proiectarea de software (programe) pentru sisteme de contabilitate,
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati ale directiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activitati de management si de consultanta in management
Obiect activitateActivitati de consultanta pentru afaceri si management
Informații de contact
Adresastr. Veniamin Costache nr. 11, Bacău, Bacău
Telefon
Social Media
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
200.819
Profit (Lei)
79.238
Număr angajați
1
Vechime
23 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 200.819 | 79.238 | 6.603 | 48.202 | 22.251 | 561.036 | 535.085 | 1 |
| 2024 | 141.820 | 64.687 | 5.391 | 62.313 | 22.251 | 495.908 | 455.846 | 1 |
| 2023 | 148.299 | 77.891 | 6.491 | 30.591 | 22.251 | 399.499 | 391.159 | 1 |
| 2022 | 434.802 | 166.531 | 13.878 | 406.548 | 22.252 | 697.565 | 313.269 | 1 |
| 2021 | 206.390 | 90.785 | 7.565 | 39.375 | 22.252 | 363.861 | 346.738 | 1 |
| 2020 | 121.363 | 77.754 | 6.480 | 261.135 | 10.934 | 506.154 | 255.953 | 1 |
| 2019 | 144.812 | 62.361 | 5.197 | 267.944 | 10.935 | 435.208 | 178.199 | 1 |
| 2018 | 121.217 | 55.477 | 4.623 | 251.367 | 10.934 | 356.271 | 115.838 | 1 |
| 2017 | 212.455 | 3.140 | 262 | 244.924 | 10.935 | 294.349 | 60.360 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
39.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.81%
Lichiditate curentă
11.64
Viteza rotație active
0.34
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
39.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.81%
Profit net per salariat
79.238 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 39.46% | 45.61% | 52.52% | 38.3% | 43.99% | 64.07% | 43.06% | 45.77% | 1.48% |
| Marjă profit brut | 40.36% | 46.5% | 53.4% | 39.28% | 45.11% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 14.81% | 14.19% | 19.91% | 53.16% | 26.18% | 30.38% | 35% | 47.89% | 5.2% |
| Profit net per salariat | 79.238 Lei | 64.687 Lei | 77.891 Lei | 166.531 Lei | 90.785 Lei | 77.754 Lei | 62.361 Lei | 55.477 Lei | 3.140 Lei |
Viteza rotație active
0.34
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
117.24 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.34 | 0.27 | 0.35 | 0.6 | 0.53 | 0.23 | 0.32 | 0.33 | 0.7 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 117.24 zile | 92.36 zile | 88.07 zile | 178.95 zile | 56.56 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 200.819 Lei | 141.820 Lei | 148.299 Lei | 434.802 Lei | 206.390 Lei | 121.363 Lei | 144.812 Lei | 121.217 Lei | 212.455 Lei |
Lichiditate curentă
11.64
Lichiditate imediată
11.64
Pondere active imobilizate
3.81%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 11.64 | 7.96 | 13.06 | 1.72 | 9.24 | 1.94 | 1.62 | 1.42 | 1.2 |
| Lichiditate imediată | 11.64 | 7.96 | 13.06 | 1.72 | 9.24 | 1.94 | 1.62 | 1.42 | 1.2 |
| Pondere active imobilizate | 3.81% | 4.29% | 5.28% | 3.09% | 5.76% | 2.11% | 2.45% | 2.98% | 3.58% |
| Pondere active circulante | 96.19% | 95.71% | 94.72% | 96.91% | 94.24% | 97.89% | 97.55% | 97.02% | 96.42% |
©Firme.ro