Companie
Detalii identificare
Nume firmăGATON S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 15344398 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/916/2003
EUIDROONRC.J12/916/2003
Data înființării05.04.2003 - 23 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4661
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al maşinilor şi echipamentelor pentru agricultură: -pluguri, distribuitor de îngrăşăminte naturale, semănători -secerătoare (combină) -maşini de treierat -maşini de muls -maşini pentru apicultură, silvicultură şi pentru creşterea păsărilor -tractoare utilizate în agricultură şi silvicultură
Această clasă include de asemenea:
-maşini de tuns gazonul, indiferent de modul de operare
-comerţul cu ridicata al maşinilor şi echipamentelor pentru agricultură: -pluguri, distribuitor de îngrăşăminte naturale, semănători -secerătoare (combină) -maşini de treierat -maşini de muls -maşini pentru apicultură, silvicultură şi pentru creşterea păsărilor -tractoare utilizate în agricultură şi silvicultură
Această clasă include de asemenea:
-maşini de tuns gazonul, indiferent de modul de operare
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al masinilor agricole, echipamentelor si furniturilor
Informații de contact
AdresaVaida-Cămăraş, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.832.084
Profit (Lei)
491.121
Număr angajați
2
Vechime
23 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.832.084 | 491.121 | 40.927 | 1.063.866 | 281.910 | 2.021.469 | 1.239.513 | 2 |
| 2024 | 844.640 | -91.163 | -7.597 | 1.076.045 | 376.092 | 1.448.345 | 748.392 | 2 |
| 2023 | 1.263.709 | 229.341 | 19.112 | 1.110.564 | 467.741 | 1.482.378 | 839.555 | 2 |
| 2022 | 1.384.766 | 440.871 | 36.739 | 1.048.556 | 324.557 | 1.334.213 | 610.214 | 2 |
| 2021 | 467.494 | 0 | 0 | 962.270 | 201.363 | 930.249 | 169.342 | 3 |
| 2020 | 428.950 | 0 | 0 | 836.893 | 165.211 | 848.812 | 177.130 | 3 |
| 2019 | 193.116 | 0 | 0 | 843.875 | 165.750 | 876.819 | 198.694 | 2 |
| 2018 | 319.132 | 82.118 | 6.843 | 705.822 | 166.559 | 828.353 | 289.090 | 2 |
| 2017 | 575.143 | 204.093 | 17.008 | 669.718 | 169.267 | 707.422 | 206.971 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
26.81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
39.62%
Lichiditate curentă
1.9
Viteza rotație active
0.8
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
26.81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
39.62%
Profit net per salariat
245.561 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 26.81% | -10.79% | 18.15% | 31.84% | 0% | 0% | 0% | 25.73% | 35.49% |
| Marjă profit brut | 30.68% | 0% | 19.16% | 32.91% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 39.62% | -12.18% | 27.32% | 72.25% | 0% | 0% | 0% | 28.41% | 98.61% |
| Profit net per salariat | 245.561 Lei | -45.582 Lei | 114.671 Lei | 220.436 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 41.059 Lei | 102.047 Lei |
Viteza rotație active
0.8
Viteza rotație stocuri
1.25
Durata medie încasare creanțe
2.18 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.8 | 0.46 | 0.65 | 0.83 | 0.41 | 0.42 | 0.19 | 0.32 | 0.66 |
| Viteza rotație stocuri | 1.25 | 0.7 | 1.15 | 1.14 | 0.61 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.18 zile | 0.46 zile | 68.87 zile | 6.15 zile | 29.2 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 916.042 Lei | 422.320 Lei | 631.855 Lei | 692.383 Lei | 155.831 Lei | 142.983 Lei | 96.558 Lei | 159.566 Lei | 287.572 Lei |
Lichiditate curentă
1.9
Lichiditate imediată
0.52
Pondere active imobilizate
12.24%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.9 | 1.35 | 1.33 | 1.27 | 0.97 | 1.01 | 1.04 | 1.17 | 1.06 |
| Lichiditate imediată | 0.52 | 0.23 | 0.34 | 0.11 | 0.18 | 1.01 | 1.04 | 1.17 | 1.06 |
| Pondere active imobilizate | 12.24% | 20.61% | 23.99% | 19.57% | 17.79% | 16.29% | 15.9% | 16.74% | 19.31% |
| Pondere active circulante | 87.76% | 79.39% | 76.01% | 80.43% | 82.21% | 83.71% | 84.1% | 83.26% | 80.69% |
©Firme.ro