Companie
Detalii identificare
Nume firmăGLOBAL TOP S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 11952031 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ03/237/1999
EUIDROONRC.J03/237/1999
Data înființării16.07.1999 - 26 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4520
Această clasă include:
-întreţinerea şi repararea autovehiculelor: -reparaţii mecanice -reparaţii electrice -repararea sistemelor electronice de injecţie -întreţinerea uzuală (curentă) -reparaţii ale caroseriei -reparaţii ale unor piese ale motorului -spălare, lustruire etc. -vopsire -repararea parbrizelor -repararea scaunelor din autovehicule -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer -tratamentul anti-rugină -instalarea de piese şi accesorii opţionale care nu fac parte din procesul de fabricaţie Această clasă exclude: -reşaparea şi recondiţionarea pneurilor,
2211
-întreţinerea şi repararea autovehiculelor: -reparaţii mecanice -reparaţii electrice -repararea sistemelor electronice de injecţie -întreţinerea uzuală (curentă) -reparaţii ale caroseriei -reparaţii ale unor piese ale motorului -spălare, lustruire etc. -vopsire -repararea parbrizelor -repararea scaunelor din autovehicule -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer -tratamentul anti-rugină -instalarea de piese şi accesorii opţionale care nu fac parte din procesul de fabricaţie Această clasă exclude: -reşaparea şi recondiţionarea pneurilor,
2211
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateintretinerea si repararea autovehiculelor
Informații de contact
Adresastr. G-Ral Grecescu nr. 2, Câmpulung, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
210.136
Profit (Lei)
-21.959
Număr angajați
1
Vechime
26 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 210.136 | -21.959 | -1.830 | 289.092 | 9.919 | 179.457 | -99.716 | 1 |
| 2024 | 256.610 | 616 | 51 | 256.637 | 9.919 | 168.961 | -77.757 | 1 |
| 2023 | 193.321 | 0 | 0 | 271.123 | 10.542 | 182.208 | -78.373 | 2 |
| 2022 | 250.857 | 20.690 | 1.724 | 218.647 | 11.764 | 220.226 | 13.343 | 2 |
| 2021 | 226.317 | 3.127 | 261 | 213.062 | 13.106 | 192.610 | -7.346 | 2 |
| 2020 | 201.459 | 4.847 | 404 | 234.757 | 14.448 | 209.835 | -10.474 | 3 |
| 2019 | 241.294 | 6.368 | 531 | 223.728 | 15.789 | 192.619 | -15.320 | 3 |
| 2018 | 247.538 | 0 | 0 | 219.296 | 17.131 | 180.427 | -21.738 | 4 |
| 2017 | 250.340 | 5.259 | 438 | 122.089 | 9.919 | 136.266 | 24.096 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-10.45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
22.02%
Lichiditate curentă
0.62
Viteza rotație active
1.11
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-10.45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
22.02%
Profit net per salariat
-21.959 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -10.45% | 0.24% | 0% | 8.25% | 1.38% | 2.41% | 2.64% | 0% | 2.1% |
| Marjă profit brut | 0% | 0.29% | 0% | 9.23% | 2.24% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 22.02% | -0.79% | 0% | 100% | -42.57% | -46.28% | -41.57% | 0% | 21.83% |
| Profit net per salariat | -21.959 Lei | 616 Lei | 0 Lei | 10.345 Lei | 1.564 Lei | 1.616 Lei | 2.123 Lei | 0 Lei | 1.753 Lei |
Viteza rotație active
1.11
Viteza rotație stocuri
1.39
Durata medie încasare creanțe
11.9 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.11 | 1.43 | 1 | 1.08 | 1.1 | 0.9 | 1.16 | 1.25 | 1.71 |
| Viteza rotație stocuri | 1.39 | 1.69 | 1.33 | 1.41 | 1.44 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 11.9 zile | 12.89 zile | 65.02 zile | 37.47 zile | 48.62 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 210.136 Lei | 256.610 Lei | 96.661 Lei | 125.429 Lei | 113.159 Lei | 67.153 Lei | 80.431 Lei | 61.885 Lei | 83.447 Lei |
Lichiditate curentă
0.62
Lichiditate imediată
0.1
Pondere active imobilizate
5.24%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.62 | 0.66 | 0.67 | 1.01 | 0.9 | 0.89 | 0.86 | 0.82 | 1.12 |
| Lichiditate imediată | 0.1 | 0.07 | 0.14 | 0.19 | 0.16 | 0.89 | 0.86 | 0.82 | 1.12 |
| Pondere active imobilizate | 5.24% | 5.55% | 5.47% | 5.07% | 6.37% | 6.44% | 7.58% | 8.67% | 6.79% |
| Pondere active circulante | 94.76% | 94.45% | 94.53% | 94.93% | 93.63% | 93.56% | 92.42% | 91.33% | 93.21% |
©Firme.ro