Companie
Detalii identificare
Nume firmăINSPIRE CHOICE SRL
Cod unic de înregistrare32611517 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/15692/2013
EUIDROONRC.J40/15692/2013
Data înființării23.12.2013 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7211
Această clasă include cercetare - dezvoltare în biotehnologie: -cercetare-dezvoltare experimentală în domeniul ADN/ARN-ului: farmaco-geonomică, cercetare genetică, inginerie genetică, ordonare/sinteză/amplificare a ADN-ului, etc. -cercetare-dezvoltare experimentală în domeniul proteinelor şi a altor molecule: ordonarea/sinteza/ingineria proteinelor şi peptidelor (inclusiv moleculele de hormoni); perfecţionarea metodelor de transmitere a moleculelor pentru medicamente, proteomică, izolarea şi purificarea proteinelor, semnalizarea şi identificarea celulelor receptoare -cercetare-dezvoltare experimentală asupra culturilor şi ingineriei celulelor şi ţesuturilor: culturi de celule/ţesuturi, ingineria ţesutului celular (inclusiv ingineria biomedicală şi a ţesutului scheletului), fuziunea celulară, vaccinuri/stimulenţi imunitari, manipularea embrionilor -cercetare-dezvoltare experimentală asupra proceselor biotehnologice: fermentarea folosind bioreactori, bioprelucrarea, biosolubilizarea, bioalbirea, biodesulfurizarea, bioremedierea, biofiltrare şi fitoremedierea -cercetare-dezvoltare experimentală asupra genelor şi vectorilor ARN: terapie genetică, vectori virali -cercetare-dezvoltare experimentală în domeniul bioinformaticii: construcţii de baze de date în geonomică, secvenţe de proteine; procese complexe de modelare biologică, inclusiv sisteme biologice -cercetare-dezvoltare experimentală în domeniul nanobiotehnologiei: unelte şi procese nano/microfabricaţie folosite la construcţia de dispozitive pentru studierea biosistemelor şi aplicaţiilor în medicaţie, diagnostice etc.
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorCercetare-dezvoltare
Obiect activitateCercetare- dezvoltare in biotehnologie
Informații de contact
AdresaGen. H. M. Berthelot nr. 10, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
93.552
Profit (Lei)
24.493
Număr angajați
0
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 93.552 | 24.493 | 2.041 | 120.125 | 13.460 | 22.686 | -83.979 | 0 |
| 2024 | 32.808 | -22.997 | -1.916 | 134.778 | 6.060 | 20.246 | -108.472 | 0 |
| 2023 | 0 | 0 | 0 | 115.766 | 9.985 | 20.306 | -85.475 | 0 |
| 2022 | 27.485 | 0 | 0 | 66.081 | 4.560 | 19.868 | -41.653 | 0 |
| 2021 | 19.232 | 0 | 0 | 35.511 | 2.260 | 12.324 | -20.927 | 0 |
| 2020 | 60.617 | 17.816 | 1.485 | 3.680 | 2.698 | 44.981 | 43.999 | 0 |
| 2019 | 39.159 | 15.832 | 1.319 | 5.106 | 3.135 | 27.955 | 25.984 | 0 |
| 2018 | 16.960 | 0 | 0 | 954 | 0 | 11.105 | 10.151 | 0 |
| 2017 | 17.332 | 0 | 0 | 3.110 | 0 | 13.739 | 10.629 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
26.18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-29.17%
Lichiditate curentă
0.19
Viteza rotație active
2.59
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
26.18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-29.17%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 26.18% | -70.1% | 0% | 0% | 0% | 29.39% | 40.43% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 28.17% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -29.17% | 21.2% | 0% | 0% | 0% | 40.49% | 60.93% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
2.59
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
70.49 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.59 | 1.25 | 0 | 1.13 | 1.32 | 1.27 | 1.26 | 1.53 | 1.26 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 70.49 zile | 199.56 zile | 0 | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.19
Lichiditate imediată
0.19
Pondere active imobilizate
37.24%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.19 | 0.15 | 0.18 | 0.3 | 0.35 | 12.22 | 5.47 | 11.64 | 4.42 |
| Lichiditate imediată | 0.19 | 0.15 | 0.18 | 0.3 | 0.35 | 12.22 | 5.47 | 11.64 | 4.42 |
| Pondere active imobilizate | 37.24% | 23.04% | 32.96% | 18.67% | 15.5% | 5.66% | 10.08% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 62.76% | 76.96% | 67.04% | 81.33% | 84.5% | 94.34% | 89.92% | 100% | 100% |
©Firme.ro