Companie
Detalii identificare
Nume firmăINTERNATIONAL TURIST S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 15343740 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ01/309/2003
EUIDROONRC.J01/309/2003
Data înființării05.04.2003 - 23 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5510
Această clasă include asigurarea cazării de scurtă durată, de obicei zilnică sau săptămânală, pentru vizitatori. Cazarea este asigurată în camere de oaspeţi şi apartamente mobilate, uneori prevăzute cu chicinete. Unităţile clasificate aici asigură servicii zilnice de curăţenie şi oferă musafirilor o gamă de servicii suplimentare cum ar fi servicii de asigurare a hranei şi băuturilor, parcare, servicii de spălătorie, camere de gimnastică şi piscine, facilităţi recreative şi facilităţi pentru conferinţe şi convenţii. Această clasă include servicii de cazare furnizate de: -hoteluri -hoteluri din staţiuni balneare -hoteluri cu apartamente -moteluri Această clasă exclude: -asigurarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare permanentă, de obicei lunar sau anual,
diviziunea 68
diviziunea 68
Industrie
Hoteluri şi restaurante
SectorHoteluri si alte facilitati de cazare
Obiect activitateHoteluri si alte facilitati de cazare similare
Informații de contact
Adresastr. 1 Decembrie 1918 nr. 6, Cugir, Alba
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
169.148
Profit (Lei)
39.215
Număr angajați
1
Vechime
23 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 169.148 | 39.215 | 3.268 | 17.370 | 11.400 | 180.776 | 174.806 | 1 |
| 2023 | 183.242 | 65.059 | 5.422 | 11.804 | 14.981 | 192.022 | 195.199 | 1 |
| 2022 | 151.375 | 31.676 | 2.640 | 14.923 | 18.577 | 151.487 | 155.141 | 1 |
| 2021 | 161.742 | 38.802 | 3.234 | 28.481 | 0 | 186.946 | 158.465 | 1 |
| 2020 | 97.505 | 5.813 | 484 | 9.704 | 0 | 164.366 | 154.662 | 1 |
| 2019 | 229.345 | 34.014 | 2.835 | 16.901 | 0 | 165.751 | 148.850 | 4 |
| 2018 | 183.365 | 10.116 | 843 | 17.929 | 0 | 132.764 | 114.835 | 3 |
| 2017 | 274.999 | 49.719 | 4.143 | 12.231 | 0 | 116.950 | 104.719 | 4 |
Marja profit net
23.18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
22.43%
Lichiditate curentă
10.41
Viteza rotație active
0.88
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
23.18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
22.43%
Profit net per salariat
39.215 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 23.18% | 35.5% | 20.93% | 23.99% | 5.96% | 14.83% | 5.52% | 18.08% |
| Marjă profit brut | 27.8% | 36.44% | 23.75% | 24.98% | 6.94% | 15.85% | 6.53% | 19.09% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 22.43% | 33.33% | 20.42% | 24.49% | 3.76% | 22.85% | 8.81% | 47.48% |
| Profit net per salariat | 39.215 Lei | 65.059 Lei | 31.676 Lei | 38.802 Lei | 5.813 Lei | 8.504 Lei | 3.372 Lei | 12.430 Lei |
Viteza rotație active
0.88
Viteza rotație stocuri
34.54
Durata medie încasare creanțe
205.55 zile
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.88 | 0.89 | 0.89 | 0.87 | 0.59 | 1.38 | 1.38 | 2.35 |
| Viteza rotație stocuri | 34.54 | 43.52 | 31.92 | 1100.29 | 0 | 0 | 0 | 350.32 |
| Durata medie încasare creanțe | 205.55 zile | 189.3 zile | 229.96 zile | 222.28 zile | 279.73 zile | 128.4 zile | 152.56 zile | 94.57 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 169.148 Lei | 183.242 Lei | 151.375 Lei | 161.742 Lei | 97.505 Lei | 57.336 Lei | 61.122 Lei | 68.750 Lei |