Companie
Detalii identificare
Nume firmăIT NIK SERVICES S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 24607280 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ15/1366/2008
EUIDROONRC.J15/1366/2008
Data înființării15.10.2008 - 17 ani
Domeniu de activitate
CAEN
9511
Această clasă include repararea echipamentului electronic, cum ar fi calculatoarele, maşinile de calculat şi echipamentele periferice. Această clasă include repararea şi întreţinerea de: -calculatoare de birou -calculatoare portabile (laptop-uri) -unităţi de disc magnetic, unităţi optice şi alte dispozitive de stocare -unităţi de disc optic (CD-RW, CD-ROM, DVD-ROM,. DVD-RW) -imprimante -monitoare -tastaturi -mouse-uri, joystick-uri şi accesorii pentru acestea -modemuri interne şi externe -terminale de computer specializate -servere -scanere, inclusiv scanere pentru coduri de bare -cititoare de cartele inteligente (smart card) -căşti pentru simularea realităţii virtuale -proiectoare pentru calculator Această clasă include de asemenea repararea şi întreţinerea de: -terminale pentru calculatoare, cum sunt automatele bancare (ATM); puncte de vânzare (POS), ce operează fără comenzi mecanice -mini-calculatoare portabile (PDA-uri –personal digital asistent) Această clasă exclude: -repararea şi întreţinerea echipamentelor de tip modem,
9512
9512
Industrie
Alte activităţi de servicii
SectorReparatii de calculatoare, de articole personale si de uz gospodaresc
Obiect activitateRepararea calculatoarelor si a echipamentelor periferice
Informații de contact
Adresastr. Prutului, Târgovişte, Dâmboviţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
280.998
Profit (Lei)
18.020
Număr angajați
0
Vechime
17 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 280.998 | 18.020 | 1.502 | 149.688 | 189.518 | 24.898 | 64.728 | 0 |
| 2023 | 112.271 | 39.169 | 3.264 | 4.541 | 26.302 | 41.252 | 63.013 | 0 |
| 2022 | 101.617 | 26.102 | 2.175 | 7.762 | 9.297 | 37.528 | 39.063 | 0 |
| 2021 | 60.044 | 12.223 | 1.019 | 4.378 | 6.700 | 186.638 | 188.960 | 0 |
| 2020 | 61.649 | 20.758 | 1.730 | 5.884 | 8.296 | 174.325 | 176.737 | 0 |
| 2019 | 113.543 | 41.944 | 3.495 | 4.769 | 6.197 | 154.477 | 155.979 | 0 |
| 2018 | 145.734 | 45.289 | 3.774 | 19.870 | 6.408 | 127.497 | 114.035 | 0 |
| 2017 | 156.125 | 27.561 | 2.297 | 18.731 | 6.873 | 80.605 | 68.747 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
6.41%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
27.84%
Lichiditate curentă
0.17
Viteza rotație active
1.31
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
6.41%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
27.84%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 6.41% | 34.89% | 25.69% | 20.36% | 33.67% | 36.94% | 31.08% | 17.65% |
| Marjă profit brut | 9.58% | 40.38% | 28.12% | 23.09% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 27.84% | 62.16% | 66.82% | 6.47% | 11.75% | 26.89% | 39.71% | 40.09% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 27.561 Lei |
Viteza rotație active
1.31
Viteza rotație stocuri
52.89
Durata medie încasare creanțe
16.74 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.31 | 1.66 | 2.17 | 0.31 | 0.34 | 0.71 | 1.09 | 1.78 |
| Viteza rotație stocuri | 52.89 | 46.86 | 839.81 | 1277.53 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 16.74 zile | 49.72 zile | 63.58 zile | 74.67 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 156.125 Lei |
Lichiditate curentă
0.17
Lichiditate imediată
0.13
Pondere active imobilizate
88.39%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.17 | 9.08 | 4.83 | 42.63 | 29.63 | 32.39 | 6.42 | 4.3 |
| Lichiditate imediată | 0.13 | 8.56 | 4.82 | 42.62 | 29.63 | 32.39 | 6.42 | 4.3 |
| Pondere active imobilizate | 88.39% | 38.93% | 19.85% | 3.47% | 4.54% | 3.86% | 4.79% | 7.86% |
| Pondere active circulante | 11.61% | 61.07% | 80.15% | 96.53% | 95.46% | 96.14% | 95.21% | 92.14% |
©Firme.ro