Companie
Detalii identificare
Nume firmăLINCA MEDIA SPORT S.R.L.
Cod unic de înregistrare29097689 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ06/570/2011
EUIDROONRC.J06/570/2011
Data înființării13.09.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5813
Această clasă include editarea ziarelor, inclusiv a presei publicitare, cu apariţii de cel puţin patru ori pe săptamâna. Editarea poate fi realizată în formă tipărită sau în format electronic, inclusiv pe Internet. Această clasă exclude : -activităţile agenţiilor de stiri,
6321
6321
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de editare
Obiect activitateActivitati de editare a ziarelor
Informații de contact
Adresastr. Gării nr. 30, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
253.089
Profit (Lei)
140.666
Număr angajați
1
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 253.089 | 140.666 | 11.722 | 11.251 | 4.954 | 147.203 | 140.906 | 1 |
| 2023 | 136.686 | 58.365 | 4.864 | 7.479 | 47.632 | 54.833 | 94.986 | 1 |
| 2022 | 119.313 | 36.381 | 3.032 | 260.192 | 7.004 | 289.809 | 36.621 | 1 |
| 2021 | 71.527 | 20.939 | 1.745 | 8.408 | 5.315 | 248.012 | 244.919 | 1 |
| 2020 | 85.843 | 47.359 | 3.947 | 2.752 | 6.024 | 220.707 | 223.979 | 1 |
| 2019 | 74.180 | 27.676 | 2.306 | 1.601 | 9.223 | 196.498 | 204.120 | 0 |
| 2018 | 73.288 | 37.981 | 3.165 | 960 | 16.827 | 160.577 | 176.444 | 0 |
| 2017 | 48.855 | 22.422 | 1.869 | 1.674 | 83 | 140.054 | 138.463 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
55.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.83%
Lichiditate curentă
13.08
Viteza rotație active
1.66
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
55.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.83%
Profit net per salariat
140.666 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 55.58% | 42.7% | 30.49% | 29.27% | 55.17% | 37.31% | 51.82% | 45.89% |
| Marjă profit brut | 56.69% | 43.58% | 32.52% | 31.92% | 57.96% | 40.52% | 54.82% | 48.9% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.83% | 61.45% | 99.34% | 8.55% | 21.14% | 13.56% | 21.53% | 16.19% |
| Profit net per salariat | 140.666 Lei | 58.365 Lei | 36.381 Lei | 20.939 Lei | 47.359 Lei | n/a | n/a | 22.422 Lei |
Viteza rotație active
1.66
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
30.44 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.66 | 1.33 | 0.4 | 0.28 | 0.38 | 0.36 | 0.41 | 0.35 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 2.92 | 2.09 | 3.11 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 30.44 zile | 64.26 zile | 414.4 zile | 668.7 zile | 545.13 zile | 721.19 zile | 620.85 zile | 1015.41 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 253.089 Lei | 136.686 Lei | 119.313 Lei | 71.527 Lei | 85.843 Lei | n/a | n/a | 48.855 Lei |
Lichiditate curentă
13.08
Lichiditate imediată
13.08
Pondere active imobilizate
3.26%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 13.08 | 7.33 | 1.11 | 29.5 | 80.2 | 122.73 | 167.27 | 83.66 |
| Lichiditate imediată | 13.08 | 7.33 | 0.96 | 25.43 | 70.17 | 122.73 | 167.27 | 83.66 |
| Pondere active imobilizate | 3.26% | 46.49% | 2.36% | 2.1% | 2.66% | 4.48% | 9.49% | 0.06% |
| Pondere active circulante | 96.74% | 53.51% | 97.64% | 97.9% | 97.34% | 95.52% | 90.51% | 99.94% |
©Firme.ro