Companie
Detalii identificare
Nume firmăLUSOR COM S.R.L.
Cod unic de înregistrare5076530 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ08/3419/1993
EUIDROONRC.J08/3419/1993
Data înființării12.01.1994 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4322
Această clasă include lucrări de instalaţii sanitare, lucrări de instalare a sistemelor de încălzire şi aer condiţionat, inclusiv completări, modificări, întreţinere şi reparare. Această clasă include:
-instalarea în clădiri sau alte construcţii de: -sisteme de încălzire (electrice, cu gaze şi petrol) -cuptoare, turnuri de răcire -dispozitive de colectare a energiei solare pentru obţinerea de energie, alta decât cea electrică -instalaţii şi echipamente sanitare -echipament şi tubulatură pentru instalaţiile de ventilaţie şi aer condiţionat -armături pentru tevi de gaz -conducte de abur -sisteme de stins incendii (sisteme de sprinklere) -sisteme de aspersoare pentru peluze (suprafeţe cu gazon) -instalarea sistemelor de conducte Această clasă exclude: -instalarea sistemelor de încălzire electrice prin pardoseli,
4321
-instalarea în clădiri sau alte construcţii de: -sisteme de încălzire (electrice, cu gaze şi petrol) -cuptoare, turnuri de răcire -dispozitive de colectare a energiei solare pentru obţinerea de energie, alta decât cea electrică -instalaţii şi echipamente sanitare -echipament şi tubulatură pentru instalaţiile de ventilaţie şi aer condiţionat -armături pentru tevi de gaz -conducte de abur -sisteme de stins incendii (sisteme de sprinklere) -sisteme de aspersoare pentru peluze (suprafeţe cu gazon) -instalarea sistemelor de conducte Această clasă exclude: -instalarea sistemelor de încălzire electrice prin pardoseli,
4321
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de instalatii sanitare, de incalzire si de aer conditionat
Informații de contact
Adresastr. George Moroianu nr. 7-9, Săcele, Braşov
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
294.377
Profit (Lei)
101.120
Număr angajați
2
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 294.377 | 101.120 | 8.427 | 199.799 | 10.914 | 50.020 | -138.865 | 2 |
| 2023 | 293.707 | 84.553 | 7.046 | 303.206 | 20.635 | 42.586 | -239.985 | 3 |
| 2022 | 294.467 | 110.214 | 9.185 | 388.747 | 18.289 | 45.920 | -324.538 | 3 |
| 2021 | 299.155 | 357.564 | 29.797 | 467.224 | 56.677 | 14.950 | -395.597 | 3 |
| 2020 | 296.838 | 81.483 | 6.790 | 833.086 | 43.794 | 36.131 | -753.161 | 3 |
| 2019 | 286.801 | 5.815 | 485 | 903.303 | 47.590 | 21.069 | -834.644 | 3 |
| 2018 | 227.591 | 373 | 31 | 927.662 | 58.694 | 40.537 | -828.431 | 3 |
| 2017 | 302.765 | 0 | 0 | 927.478 | 52.194 | 46.480 | -828.804 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
34.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-72.82%
Lichiditate curentă
0.25
Viteza rotație active
4.83
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
34.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-72.82%
Profit net per salariat
50.560 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 34.35% | 28.79% | 37.43% | 119.52% | 27.45% | 2.03% | 0.16% | 0% |
| Marjă profit brut | 35.35% | 29.79% | 38.44% | 121.3% | 28.22% | 3.03% | 1.16% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -72.82% | -35.23% | -33.96% | -90.39% | -10.82% | -0.7% | -0.05% | 0% |
| Profit net per salariat | 50.560 Lei | 28.184 Lei | 36.738 Lei | 119.188 Lei | 27.161 Lei | 1.938 Lei | 124 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
4.83
Viteza rotație stocuri
1066.58
Durata medie încasare creanțe
8.91 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 4.83 | 4.65 | 4.59 | 4.18 | 3.71 | 4.18 | 2.29 | 3.07 |
| Viteza rotație stocuri | 1066.58 | 12237.79 | 12269.46 | 3693.27 | 5207.68 | 6234.8 | 6151.11 | 169.81 |
| Durata medie încasare creanțe | 8.91 zile | 1.7 zile | 2.74 zile | 5.71 zile | 1.02 zile | 9.7 zile | 47.33 zile | 44.9 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 147.189 Lei | 97.902 Lei | 98.156 Lei | 99.718 Lei | 98.946 Lei | 95.600 Lei | 75.864 Lei | 75.691 Lei |
Lichiditate curentă
0.25
Lichiditate imediată
0.25
Pondere active imobilizate
17.91%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.25 | 0.14 | 0.12 | 0.03 | 0.04 | 0.02 | 0.04 | 0.05 |
| Lichiditate imediată | 0.25 | 0.14 | 0.12 | 0.03 | 0.04 | 0.02 | 0.04 | 0.05 |
| Pondere active imobilizate | 17.91% | 32.64% | 28.48% | 79.13% | 54.79% | 69.31% | 59.15% | 52.9% |
| Pondere active circulante | 82.09% | 67.36% | 71.52% | 20.87% | 45.21% | 30.69% | 40.85% | 47.1% |
©Firme.ro