Companie
Detalii identificare
Nume firmăM G ELECTRIC S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 21315222 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1183/2007
EUIDROONRC.J12/1183/2007
Data înființării09.03.2007 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4321
Această clasă include lucrările de instalaţii electrice în toate tipurile de clădiri şi lucrarile de geniu civil : -instalaţii (cablaje) electrice şi de armături electrice -instalaţii (cablaje) pentru telecomunicaţii -instalaţii (cablaje) pentru reţele de calculatoare şi televiziune prin cablu, inclusiv cu fibre optice -antene satelit -sisteme de iluminat -alarme de semnalizare a incendiilor -alarme antiefracţie -iluminat stradal şi semnalizatoare electrice -sisteme de iluminat al pistelor din aeroporturi
Această clasă include de asemenea:
-conectarea (racordarea) aparatelor electrice şi a echipamentului casnic, inclusiv sisteme de încălzire prin pardoseli Această clasă exclude: -construcţia liniilor de comunicaţii şi de transport a energiei electrice,
4222 -monitorizarea şi supravegherea de la distanţă a sistemelor electronice de securitate, cum ar fi alarme antiefracţie şi alarme de semnalizare a incendiilor, inclusiv instalarea şi întreţinerea acestora,
8020
Această clasă include de asemenea:
-conectarea (racordarea) aparatelor electrice şi a echipamentului casnic, inclusiv sisteme de încălzire prin pardoseli Această clasă exclude: -construcţia liniilor de comunicaţii şi de transport a energiei electrice,
4222 -monitorizarea şi supravegherea de la distanţă a sistemelor electronice de securitate, cum ar fi alarme antiefracţie şi alarme de semnalizare a incendiilor, inclusiv instalarea şi întreţinerea acestora,
8020
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de instalatii electrice
Informații de contact
AdresaCalea Dorobanţilor nr. 98, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.131.724
Profit (Lei)
-140.790
Număr angajați
5
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.131.724 | -140.790 | -11.733 | 522.311 | 36.101 | 649.220 | 163.010 | 5 |
| 2023 | 1.579.070 | 385.517 | 32.126 | 146.385 | 53.656 | 618.556 | 525.962 | 5 |
| 2022 | 1.215.007 | 147.735 | 12.311 | 239.380 | 116.451 | 263.374 | 140.445 | 5 |
| 2021 | 385.917 | 0 | 0 | 349.417 | 58.840 | 283.287 | -7.290 | 3 |
| 2020 | 232.391 | 0 | 0 | 226.305 | 66.261 | 219.840 | 59.796 | 3 |
| 2019 | 618.999 | 157.019 | 13.085 | 257.324 | 79.826 | 296.289 | 118.791 | 3 |
| 2018 | 169.178 | 3.018 | 252 | 175.151 | 47.927 | 88.996 | -38.228 | 1 |
| 2017 | 186.204 | 33.466 | 2.789 | 113.054 | 0 | 71.807 | -41.247 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-12.44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-86.37%
Lichiditate curentă
1.24
Viteza rotație active
1.65
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-12.44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-86.37%
Profit net per salariat
-28.158 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -12.44% | 24.41% | 12.16% | 0% | 0% | 25.37% | 1.78% | 17.97% |
| Marjă profit brut | 0% | 25.39% | 13.16% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -86.37% | 73.3% | 100% | 0% | 0% | 100% | -7.89% | -81.14% |
| Profit net per salariat | -28.158 Lei | 77.103 Lei | 29.547 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 52.340 Lei | 3.018 Lei | 33.466 Lei |
Viteza rotație active
1.65
Viteza rotație stocuri
77.95
Durata medie încasare creanțe
122.5 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.65 | 2.35 | 3.2 | 1.13 | 0.81 | 1.65 | 1.24 | 2.59 |
| Viteza rotație stocuri | 77.95 | 94.67 | 0 | 4.34 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 122.5 zile | 85.58 zile | 41.58 zile | 138.39 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 226.345 Lei | 315.814 Lei | 243.001 Lei | 128.639 Lei | 77.464 Lei | 206.333 Lei | 169.178 Lei | 186.204 Lei |
Lichiditate curentă
1.24
Lichiditate imediată
1.22
Pondere active imobilizate
5.27%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.24 | 4.23 | 1.1 | 0.81 | 0.97 | 1.15 | 0.51 | 0.64 |
| Lichiditate imediată | 1.22 | 4.11 | 1.1 | 0.56 | 0.97 | 1.15 | 0.51 | 0.64 |
| Pondere active imobilizate | 5.27% | 7.98% | 30.66% | 17.2% | 23.16% | 21.22% | 35% | 0% |
| Pondere active circulante | 94.73% | 92.02% | 69.34% | 82.8% | 76.84% | 78.78% | 65% | 100% |
©Firme.ro