Companie
Detalii identificare
Nume firmăMANUCONT S.R.L.
Cod unic de înregistrare16575510 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ29/1404/2004
EUIDROONRC.J29/1404/2004
Data înființării06.07.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
Adresastr. Victoriei nr. 37, Băicoi, Prahova
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
297.350
Profit (Lei)
12.440
Număr angajați
3
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 297.350 | 12.440 | 1.037 | 216.765 | 4.429 | 306.527 | 94.191 | 3 |
| 2023 | 246.538 | 16.411 | 1.368 | 75.951 | 24.684 | 148.018 | 96.751 | 3 |
| 2022 | 199.000 | 9.580 | 798 | 122.511 | 53.750 | 149.101 | 80.340 | 3 |
| 2021 | 386.450 | 176.038 | 14.670 | 98.057 | 73.742 | 245.075 | 220.760 | 3 |
| 2020 | 296.100 | 115.761 | 9.647 | 111.328 | 101.357 | 164.694 | 154.723 | 3 |
| 2019 | 259.000 | 106.415 | 8.868 | 105.144 | 101.776 | 142.329 | 138.961 | 3 |
| 2018 | 253.200 | 119.935 | 9.995 | 144.204 | 127.220 | 149.530 | 132.546 | 2 |
| 2017 | 229.600 | 99.311 | 8.276 | 49.284 | 24.247 | 127.648 | 102.611 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
4.18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
13.21%
Lichiditate curentă
1.41
Viteza rotație active
0.96
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
4.18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
13.21%
Profit net per salariat
4.147 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 4.18% | 6.66% | 4.81% | 45.55% | 39.1% | 41.09% | 47.37% | 43.25% |
| Marjă profit brut | 4.93% | 7.54% | 5.67% | 46.44% | 40.03% | 42.09% | 48.45% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 13.21% | 16.96% | 11.92% | 79.74% | 74.82% | 76.58% | 90.49% | 96.78% |
| Profit net per salariat | 4.147 Lei | 5.470 Lei | 3.193 Lei | 58.679 Lei | 38.587 Lei | 35.472 Lei | 59.968 Lei | 33.104 Lei |
Viteza rotație active
0.96
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
355.66 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.96 | 1.43 | 0.98 | 1.21 | 1.11 | 1.06 | 0.91 | 1.51 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 22776.92 | 37000 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 355.66 zile | 147.11 zile | 107.96 zile | 85.58 zile | 70.41 zile | 58.97 zile | 73.45 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 99.117 Lei | 82.179 Lei | 66.333 Lei | 128.817 Lei | 98.700 Lei | 86.333 Lei | 126.600 Lei | 76.533 Lei |
Lichiditate curentă
1.41
Lichiditate imediată
1.41
Pondere active imobilizate
1.42%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.41 | 1.95 | 1.22 | 2.5 | 1.48 | 1.35 | 1.04 | 2.59 |
| Lichiditate imediată | 1.41 | 1.95 | 1.22 | 2.5 | 1.48 | 1.35 | 1.04 | 2.59 |
| Pondere active imobilizate | 1.42% | 14.29% | 26.5% | 23.13% | 38.1% | 41.69% | 45.97% | 15.96% |
| Pondere active circulante | 98.58% | 85.71% | 73.5% | 76.87% | 61.9% | 58.31% | 54.03% | 84.04% |
©Firme.ro