Companie
Detalii identificare
Nume firmăMARCELINI COMPANY S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 27898826 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ26/28/2011
EUIDROONRC.J26/28/2011
Data înființării14.01.2011 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
Adresastr. Nicolae Bălcescu nr. 2B, Târgu Mureş, Mureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
179.157
Profit (Lei)
213.026
Număr angajați
2
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 179.157 | 213.026 | 17.752 | 221.600 | 79.184 | 64.793 | -77.623 | 2 |
| 2023 | 163.033 | 10.084 | 840 | 547.777 | 88.351 | 168.776 | -290.650 | 2 |
| 2022 | 161.605 | 0 | 0 | 527.041 | 89.240 | 137.067 | -300.734 | 2 |
| 2021 | 256.226 | 8.941 | 745 | 519.044 | 90.421 | 143.225 | -285.398 | 2 |
| 2020 | 106.380 | 0 | 0 | 552.122 | 91.603 | 166.180 | -294.339 | 2 |
| 2019 | 145.287 | -336.075 | -28.006 | 485.439 | 93.900 | 157.064 | -234.475 | 2 |
| 2018 | 405.629 | -76.996 | -6.416 | 150.738 | 100.026 | 152.312 | 101.600 | 5 |
| 2017 | 526.751 | -81.974 | -6.831 | 126.116 | 108.059 | 196.653 | 178.596 | 7 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
118.9%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-274.44%
Lichiditate curentă
0.29
Viteza rotație active
1.24
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
118.9%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-274.44%
Profit net per salariat
106.513 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 118.9% | 6.19% | 0% | 3.49% | 0% | -231.32% | -18.98% | -15.56% |
| Marjă profit brut | 120.33% | 7.19% | 0% | 4.32% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -274.44% | -3.47% | 0% | -3.13% | 0% | 100% | -75.78% | -45.9% |
| Profit net per salariat | 106.513 Lei | 5.042 Lei | 0 Lei | 4.471 Lei | 0 Lei | -168.038 Lei | -15.399 Lei | -11.711 Lei |
Viteza rotație active
1.24
Viteza rotație stocuri
3.17
Durata medie încasare creanțe
4.73 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.24 | 0.63 | 0.71 | 1.1 | 0.41 | 0.58 | 1.61 | 1.73 |
| Viteza rotație stocuri | 3.17 | 3.85 | 7.64 | 7.59 | 0 | 6.31 | 21.79 | 8.23 |
| Durata medie încasare creanțe | 4.73 zile | 247.83 zile | 242.86 zile | 151.11 zile | 0 zile | 332.52 zile | 119.19 zile | 91.74 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 89.579 Lei | 81.517 Lei | 80.803 Lei | 128.113 Lei | 53.190 Lei | 72.644 Lei | 81.126 Lei | 75.250 Lei |
Lichiditate curentă
0.29
Lichiditate imediată
0.04
Pondere active imobilizate
55%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.29 | 0.31 | 0.26 | 0.28 | 0.3 | 0.32 | 1.01 | 1.56 |
| Lichiditate imediată | 0.04 | 0.23 | 0.22 | 0.21 | 0.3 | 0.28 | 0.89 | 1.05 |
| Pondere active imobilizate | 55% | 34.36% | 39.43% | 38.7% | 35.53% | 37.42% | 39.64% | 35.46% |
| Pondere active circulante | 45% | 65.64% | 60.57% | 61.3% | 64.47% | 62.58% | 60.36% | 64.54% |
©Firme.ro