Companie
Detalii identificare
Nume firmăMIMI TREND S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 28092586 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ01/112/2011
EUIDROONRC.J01/112/2011
Data înființării25.02.2011 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4719
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc.
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse nealimentare
Informații de contact
Adresastr. Livezii, Alba Iulia, Alba
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
10.500
Profit (Lei)
-28.068
Număr angajați
1
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 10.500 | -28.068 | -2.339 | 402.067 | 73.476 | 71.115 | -257.476 | 1 |
| 2023 | 9.008 | 0 | 0 | 349.464 | 21.997 | 37.811 | -290.461 | 1 |
| 2022 | 455.445 | 43.339 | 3.612 | 312.535 | 177.295 | 23.312 | -112.733 | 2 |
| 2021 | 645.848 | 51.564 | 4.297 | 607.027 | 200.168 | 1.245.282 | 838.423 | 5 |
| 2020 | 637.043 | 24.081 | 2.007 | 562.968 | 109.683 | 1.309.444 | 856.159 | 4 |
| 2019 | 1.094.021 | 21.705 | 1.809 | 597.189 | 110.326 | 1.311.880 | 832.078 | 8 |
| 2018 | 2.144.746 | 110.113 | 9.176 | 694.773 | 5.186 | 1.492.899 | 810.373 | 8 |
| 2017 | 4.155.686 | 176.400 | 14.700 | 1.254.682 | 7.102 | 2.041.950 | 831.840 | 26 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-267.31%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
10.9%
Lichiditate curentă
0.18
Viteza rotație active
0.07
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-267.31%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
10.9%
Profit net per salariat
-28.068 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -267.31% | 0% | 9.52% | 7.98% | 3.78% | 1.98% | 5.13% | 4.24% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 4.91% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 10.9% | 0% | -38.44% | 6.15% | 2.81% | 2.61% | 13.59% | 21.21% |
| Profit net per salariat | -28.068 Lei | 0 Lei | 21.670 Lei | 10.313 Lei | 6.020 Lei | 2.713 Lei | 13.764 Lei | 6.785 Lei |
Viteza rotație active
0.07
Viteza rotație stocuri
10.56
Durata medie încasare creanțe
1317.93 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.07 | 0.15 | 2.27 | 0.45 | 0.45 | 0.77 | 1.43 | 2.03 |
| Viteza rotație stocuri | 10.56 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3.44 |
| Durata medie încasare creanțe | 1317.93 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 21.84 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 10.500 Lei | 9.008 Lei | 227.723 Lei | 129.170 Lei | 159.261 Lei | 136.753 Lei | 268.093 Lei | 159.834 Lei |
Lichiditate curentă
0.18
Lichiditate imediată
0.17
Pondere active imobilizate
50.82%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.18 | 0.11 | 0.07 | 2.05 | 2.33 | 2.2 | 2.15 | 1.63 |
| Lichiditate imediată | 0.17 | 0.11 | 0.07 | 2.05 | 2.33 | 2.2 | 2.15 | 0.67 |
| Pondere active imobilizate | 50.82% | 36.78% | 88.38% | 13.85% | 7.73% | 7.76% | 0.35% | 0.35% |
| Pondere active circulante | 49.18% | 63.22% | 11.62% | 86.15% | 92.27% | 92.24% | 99.65% | 99.65% |
©Firme.ro