Companie
Detalii identificare
Nume firmăMOTO TRANSPORT SERVICE S.R.L.
Cod unic de înregistrare958900 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ04/1218/1991
EUIDROONRC.J04/1218/1991
Data înființării07.12.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8553
Această clasă include de asemenea:
-şcoli de pilotaj şi de navigaţie aeriană şi navală, în vederea obţinerii de certificate şi permise altele decât cele profesionale Această clasă exclude: -şcoli de conducere pentru şoferi profesionişti,
8532
Această clasă include de asemenea:
-şcoli de pilotaj şi de navigaţie aeriană şi navală, în vederea obţinerii de certificate şi permise altele decât cele profesionale Această clasă exclude: -şcoli de conducere pentru şoferi profesionişti,
8532
Industrie
învăţământ
Sectorinvatamant
Obiect activitatescoli de conducere (pilotaj)
Informații de contact
Adresastr. Ana Ipatescu nr. 2, Oneşti, Bacău
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
12.000
Profit (Lei)
3.287
Număr angajați
0
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 12.000 | 3.287 | 274 | 269 | 105.024 | 11.087 | 115.842 | 0 |
| 2023 | 12.550 | 1.110 | 93 | 211 | 105.877 | 6.889 | 112.555 | 0 |
| 2022 | 10.193 | 3.508 | 292 | 155 | 106.804 | 4.796 | 111.445 | 0 |
| 2021 | 3.712 | 107 | 9 | 111 | 107.236 | 813 | 107.938 | 0 |
| 2020 | 2.900 | -6.264 | -522 | 0 | 107.811 | 20 | 107.831 | 0 |
| 2019 | 8.500 | 691 | 58 | 87 | 107.959 | 6.223 | 114.095 | 0 |
| 2018 | 8.300 | 4.124 | 344 | 674 | 108.439 | 5.639 | 113.404 | 0 |
| 2017 | 10.910 | 10.064 | 839 | 5.552 | 109.035 | 5.797 | 109.280 | 0 |
| 2016 | 8.100 | 4.485 | 374 | 12.967 | 109.790 | 2.393 | 99.216 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
27.39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.84%
Lichiditate curentă
41.22
Viteza rotație active
0.1
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
27.39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.84%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 27.39% | 8.84% | 34.42% | 2.88% | -216% | 8.13% | 49.69% | 92.25% | 55.37% |
| Marjă profit brut | 32.78% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 2.84% | 0.99% | 3.15% | 0.1% | -5.81% | 0.61% | 3.64% | 9.21% | 4.52% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.1
Viteza rotație stocuri
11.48
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.1 | 0.11 | 0.09 | 0.03 | 0.03 | 0.07 | 0.07 | 0.1 | 0.07 |
| Viteza rotație stocuri | 11.48 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
41.22
Lichiditate imediată
37.33
Pondere active imobilizate
90.45%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 41.22 | 32.65 | 30.94 | 7.32 | 0 | 71.53 | 8.37 | 1.04 | 0.18 |
| Lichiditate imediată | 37.33 | 32.65 | 30.94 | 7.32 | 0 | 71.53 | 8.37 | 1.04 | 0.18 |
| Pondere active imobilizate | 90.45% | 93.89% | 95.7% | 99.25% | 99.98% | 94.55% | 95.06% | 94.95% | 97.87% |
| Pondere active circulante | 9.55% | 6.11% | 4.3% | 0.75% | 0.02% | 5.45% | 4.94% | 5.05% | 2.13% |
©Firme.ro