Companie
Detalii identificare
Nume firmăMOTORLAND S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 11312610 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/2024/1998
EUIDROONRC.J12/2024/1998
Data înființării28.12.1998 - 27 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2932
Această clasă include:
-fabricarea de părţi şi accesorii pentru autovehicule: -frâne, cutii de viteză, osii, roţi, sisteme de suspensie (amortizoare), radiatoare, tobe şi ţevi de eşapament, catalizatori, ambreiaje, volane, coloane şi casete de direcţie -fabricarea de părţi şi accesorii pentru caroserii de autovehicule: -centuri de siguranţă, airbag-uri, uşi, bare de protecţie -fabricarea scaunelor de maşină Această clasă exclude: -fabricarea de anvelope,
2211 -fabricarea de furtunuri şi centuri din cauciuc şi alte produse din cauciuc,
2219 -fabricarea de pistoane, segmenti şi carburatoare,
2811 -întreţinerea, repararea şi modificarea autovehiculelor,
4520
-fabricarea de părţi şi accesorii pentru autovehicule: -frâne, cutii de viteză, osii, roţi, sisteme de suspensie (amortizoare), radiatoare, tobe şi ţevi de eşapament, catalizatori, ambreiaje, volane, coloane şi casete de direcţie -fabricarea de părţi şi accesorii pentru caroserii de autovehicule: -centuri de siguranţă, airbag-uri, uşi, bare de protecţie -fabricarea scaunelor de maşină Această clasă exclude: -fabricarea de anvelope,
2211 -fabricarea de furtunuri şi centuri din cauciuc şi alte produse din cauciuc,
2219 -fabricarea de pistoane, segmenti şi carburatoare,
2811 -întreţinerea, repararea şi modificarea autovehiculelor,
4520
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea autovehiculelor de transport rutier, a remorcilor si semiremorcilor
Obiect activitateFabricarea altor piese si accesorii pentru autovehicule si pentru motoare de autovehicule
Informații de contact
Adresastr. Beiuşului nr. 72, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
911.843
Profit (Lei)
-879.591
Număr angajați
0
Vechime
27 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 911.843 | -879.591 | -73.299 | 1.201.487 | 763.100 | 484.970 | 70.137 | 0 |
| 2023 | 1.012.547 | 296.461 | 24.705 | 824.542 | 621.702 | 1.152.568 | 949.728 | 3 |
| 2022 | 1.663.201 | 975.650 | 81.304 | 1.813.783 | 590.471 | 2.530.600 | 1.307.288 | 0 |
| 2021 | 1.653.616 | 1.207.200 | 100.600 | 370.967 | 641.222 | 1.568.304 | 1.838.559 | 6 |
| 2020 | 1.178.807 | 328.139 | 27.345 | 725.744 | 798.830 | 558.185 | 631.360 | 6 |
| 2019 | 898.892 | 0 | 0 | 942.176 | 880.480 | 364.917 | 303.221 | 5 |
| 2018 | 998.637 | 215.181 | 17.932 | 658.340 | 893.359 | 311.800 | 546.819 | 6 |
| 2017 | 835.940 | 188.469 | 15.706 | 512.401 | 654.193 | 375.846 | 517.638 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-96.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-1254.1%
Lichiditate curentă
0.4
Viteza rotație active
0.73
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-96.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-1254.1%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -96.46% | 29.28% | 58.66% | 73% | 27.84% | 0% | 21.55% | 22.55% |
| Marjă profit brut | 0% | 30.13% | 59.8% | 74.25% | 0% | 0% | 0% | 23.85% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -1254.1% | 31.22% | 74.63% | 65.66% | 51.97% | 0% | 39.35% | 36.41% |
| Profit net per salariat | n/a | 98.820 Lei | n/a | 201.200 Lei | 54.690 Lei | 0 Lei | 35.864 Lei | 37.694 Lei |
Viteza rotație active
0.73
Viteza rotație stocuri
816.33
Durata medie încasare creanțe
142.51 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.73 | 0.57 | 0.53 | 0.75 | 0.87 | 0.72 | 0.83 | 0.81 |
| Viteza rotație stocuri | 816.33 | 2.78 | 5.35 | 14.23 | 0 | 0 | 0 | 6.61 |
| Durata medie încasare creanțe | 142.51 zile | 91.83 zile | 280.83 zile | 159.1 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 45.67 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 337.516 Lei | n/a | 275.603 Lei | 196.468 Lei | 179.778 Lei | 166.440 Lei | 167.188 Lei |
Lichiditate curentă
0.4
Lichiditate imediată
0.4
Pondere active imobilizate
61.14%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.4 | 1.4 | 1.4 | 4.23 | 0.77 | 0.39 | 0.47 | 0.73 |
| Lichiditate imediată | 0.4 | 0.96 | 1.22 | 3.91 | 0.77 | 0.39 | 0.47 | 0.49 |
| Pondere active imobilizate | 61.14% | 35.04% | 18.92% | 29.02% | 58.87% | 70.7% | 74.13% | 63.51% |
| Pondere active circulante | 38.86% | 64.96% | 81.08% | 70.98% | 41.13% | 29.3% | 25.87% | 36.49% |
©Firme.ro
