Companie
Detalii identificare
Nume firmăPAROTECH SYSTEMS S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 29394469 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/14172/2011
EUIDROONRC.J40/14172/2011
Data înființării28.11.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4651
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al calculatoarelor şi echipamentelor periferice -comerţul cu ridicata al software-ului Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al componentelor electronice,
4652 -comerţul cu ridicata al echipamentelor de birou (exceptând calculatoarele şi echipamentele periferice),
4666
-comerţul cu ridicata al calculatoarelor şi echipamentelor periferice -comerţul cu ridicata al software-ului Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al componentelor electronice,
4652 -comerţul cu ridicata al echipamentelor de birou (exceptând calculatoarele şi echipamentele periferice),
4666
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice si software- ului
Informații de contact
AdresaŞos. Colentina nr. 40, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
447.864
Profit (Lei)
108.866
Număr angajați
1
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 447.864 | 108.866 | 9.072 | 59.572 | 0 | 168.678 | 109.106 | 1 |
| 2024 | 486.286 | 106.378 | 8.865 | 43.093 | 0 | 164.029 | 121.779 | 1 |
| 2023 | 356.101 | 122.497 | 10.208 | 55.964 | 0 | 177.670 | 122.737 | 1 |
| 2022 | 347.559 | 145.992 | 12.166 | 25.733 | 0 | 383.136 | 359.098 | 1 |
| 2021 | 355.890 | 24.741 | 2.062 | 53.435 | 0 | 303.043 | 250.606 | 1 |
| 2020 | 387.738 | 95.582 | 7.965 | 24.615 | 329 | 283.653 | 259.615 | 1 |
| 2019 | 433.115 | 68.974 | 5.748 | 36.287 | 10.574 | 182.781 | 164.033 | 1 |
| 2018 | 308.607 | 97.295 | 8.108 | 41.893 | 31.355 | 132.617 | 122.558 | 1 |
| 2017 | 198.871 | 7.268 | 606 | 62.443 | 38.213 | 69.961 | 45.731 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
24.31%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.78%
Lichiditate curentă
2.83
Viteza rotație active
2.66
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
24.31%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.78%
Profit net per salariat
108.866 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 24.31% | 21.88% | 34.4% | 42% | 6.95% | 24.65% | 15.93% | 31.53% | 3.65% |
| Marjă profit brut | 26.18% | 23.7% | 35.38% | 42.96% | 7.83% | 25.65% | 16.94% | 32.53% | 4.65% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.78% | 87.35% | 99.8% | 40.66% | 9.87% | 36.82% | 42.05% | 79.39% | 15.89% |
| Profit net per salariat | 108.866 Lei | 106.378 Lei | 122.497 Lei | 145.992 Lei | 24.741 Lei | 95.582 Lei | 68.974 Lei | 97.295 Lei | 7.268 Lei |
Viteza rotație active
2.66
Viteza rotație stocuri
88.09
Durata medie încasare creanțe
110.52 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.66 | 2.96 | 2 | 0.91 | 1.17 | 1.37 | 2.24 | 1.88 | 1.84 |
| Viteza rotație stocuri | 88.09 | 120.64 | 121.04 | 39.96 | 60.17 | 67.32 | 91.84 | 93.4 | 136.31 |
| Durata medie încasare creanțe | 110.52 zile | 18.56 zile | 20.25 zile | 21.82 zile | 15.68 zile | 21.77 zile | 19.36 zile | 3.06 zile | 22.21 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 447.864 Lei | 486.286 Lei | 356.101 Lei | 347.559 Lei | 355.890 Lei | 387.738 Lei | 433.115 Lei | 308.607 Lei | 198.871 Lei |
Lichiditate curentă
2.83
Lichiditate imediată
2.75
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.83 | 3.81 | 3.17 | 14.89 | 5.67 | 11.52 | 5.04 | 3.17 | 1.12 |
| Lichiditate imediată | 2.75 | 3.71 | 3.12 | 14.55 | 5.56 | 11.29 | 4.91 | 3.09 | 1.1 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.12% | 5.47% | 19.12% | 35.33% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 99.88% | 94.53% | 80.88% | 64.67% |
©Firme.ro