Companie
Detalii identificare
Nume firmăPC DOKTOR SERV S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 24853358 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ26/2090/2008
EUIDROONRC.J26/2090/2008
Data înființării11.12.2008 - 17 ani
Domeniu de activitate
CAEN
9511
Această clasă include repararea echipamentului electronic, cum ar fi calculatoarele, maşinile de calculat şi echipamentele periferice. Această clasă include repararea şi întreţinerea de: -calculatoare de birou -calculatoare portabile (laptop-uri) -unităţi de disc magnetic, unităţi optice şi alte dispozitive de stocare -unităţi de disc optic (CD-RW, CD-ROM, DVD-ROM,. DVD-RW) -imprimante -monitoare -tastaturi -mouse-uri, joystick-uri şi accesorii pentru acestea -modemuri interne şi externe -terminale de computer specializate -servere -scanere, inclusiv scanere pentru coduri de bare -cititoare de cartele inteligente (smart card) -căşti pentru simularea realităţii virtuale -proiectoare pentru calculator Această clasă include de asemenea repararea şi întreţinerea de: -terminale pentru calculatoare, cum sunt automatele bancare (ATM); puncte de vânzare (POS), ce operează fără comenzi mecanice -mini-calculatoare portabile (PDA-uri –personal digital asistent) Această clasă exclude: -repararea şi întreţinerea echipamentelor de tip modem,
9512
9512
Industrie
Alte activităţi de servicii
SectorReparatii de calculatoare, de articole personale si de uz gospodaresc
Obiect activitateRepararea calculatoarelor si a echipamentelor periferice
Informații de contact
Adresastr. Lutului nr. 368, Sângeorgiu De Mureş, Mureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
282.476
Profit (Lei)
63.177
Număr angajați
0
Vechime
17 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 282.476 | 63.177 | 5.265 | 101.406 | 102.130 | 147.198 | 149.125 | 0 |
| 2024 | 137.306 | -433 | -36 | 4.036 | 5.246 | 84.738 | 85.948 | 0 |
| 2023 | 360.460 | 46.019 | 3.835 | 13.788 | 2.797 | 97.372 | 86.381 | 0 |
| 2022 | 211.904 | 40.152 | 3.346 | 22.687 | 4.201 | 58.848 | 40.362 | 0 |
| 2021 | 155.019 | 14.588 | 1.216 | 9.274 | 298 | 27.309 | 18.333 | 1 |
| 2020 | 265.704 | 3.535 | 295 | 13.942 | 1.186 | 16.501 | 3.745 | 1 |
| 2019 | 370.935 | 138.676 | 11.556 | 39.810 | 3.714 | 213.759 | 177.663 | 1 |
| 2018 | 152.214 | 0 | 0 | 9.298 | 8.653 | 39.632 | 38.987 | 1 |
| 2017 | 144.820 | 270 | 23 | 12.924 | 15.337 | 44.289 | 46.702 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
22.37%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
42.37%
Lichiditate curentă
1.45
Viteza rotație active
1.13
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
22.37%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
42.37%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 22.37% | -0.32% | 12.77% | 18.95% | 9.41% | 1.33% | 37.39% | 0% | 0.19% |
| Marjă profit brut | 26.09% | 2.95% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 42.37% | -0.5% | 53.27% | 99.48% | 79.57% | 94.39% | 78.06% | 0% | 0.58% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | 14.588 Lei | 3.535 Lei | 138.676 Lei | 0 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.13
Viteza rotație stocuri
525.05
Durata medie încasare creanțe
179.36 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.13 | 1.53 | 3.6 | 3.36 | 5.62 | 15.02 | 1.71 | 3.15 | 2.43 |
| Viteza rotație stocuri | 525.05 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 179.36 zile | 3.06 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | 155.019 Lei | 265.704 Lei | 370.935 Lei | 152.214 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
1.45
Lichiditate imediată
1.45
Pondere active imobilizate
40.96%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.45 | 21 | 7.06 | 2.59 | 2.94 | 1.18 | 5.37 | 4.26 | 3.43 |
| Lichiditate imediată | 1.45 | 21 | 7.06 | 2.59 | 2.94 | 1.18 | 5.37 | 4.26 | 3.43 |
| Pondere active imobilizate | 40.96% | 5.83% | 2.79% | 6.66% | 1.08% | 6.71% | 1.71% | 17.92% | 25.72% |
| Pondere active circulante | 59.04% | 94.17% | 97.21% | 93.34% | 98.92% | 93.29% | 98.29% | 82.08% | 74.28% |
©Firme.ro