Companie
Detalii identificare
Nume firmăPESPROD S.R.L.
Cod unic de înregistrare11028279 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ08/1099/1998
EUIDROONRC.J08/1099/1998
Data înființării01.10.1998 - 27 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4633
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al produselor lactate -comerţul cu ridicata al ouălor şi produselor din ouă -comerţul cu ridicata al uleiurilor şi grăsimilor comestibile, de origine animală sau vegetală
-comerţul cu ridicata al produselor lactate -comerţul cu ridicata al ouălor şi produselor din ouă -comerţul cu ridicata al uleiurilor şi grăsimilor comestibile, de origine animală sau vegetală
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al produselor lactate, oualor, uleiurilor si grasimilor comestibile
Informații de contact
Adresastr. Lanii nr. 50, Braşov, Braşov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
74.745
Profit (Lei)
1.933
Număr angajați
0
Vechime
27 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 74.745 | 1.933 | 161 | 1.346 | 0 | 35.202 | 33.856 | 0 |
| 2024 | 115.840 | 12.213 | 1.018 | 1.386 | 0 | 33.309 | 31.923 | 1 |
| 2023 | 133.405 | 811 | 68 | 15.561 | 0 | 35.271 | 19.710 | 1 |
| 2022 | 80.170 | 8.757 | 730 | 15.611 | 0 | 34.510 | 18.899 | 1 |
| 2021 | 56.080 | 1.152 | 96 | 14.232 | 0 | 24.374 | 10.142 | 1 |
| 2020 | 51.930 | 0 | 0 | 13.916 | 0 | 22.906 | 8.990 | 1 |
| 2019 | 74.056 | 0 | 0 | 13.379 | 0 | 23.197 | 9.818 | 1 |
| 2018 | 78.235 | 2.696 | 225 | 10.942 | 0 | 24.855 | 13.913 | 1 |
| 2017 | 85.430 | 2.128 | 177 | 11.183 | 0 | 22.125 | 11.217 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
2.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.71%
Lichiditate curentă
26.15
Viteza rotație active
2.12
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
2.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.71%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 2.59% | 10.54% | 0.61% | 10.92% | 2.05% | 0% | 0% | 3.45% | 2.49% |
| Marjă profit brut | 5.47% | 12.9% | 1.62% | 11.9% | 2.54% | 0% | 0% | 4.44% | 5.49% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 5.71% | 38.26% | 4.11% | 46.34% | 11.36% | 0% | 0% | 19.38% | 18.97% |
| Profit net per salariat | n/a | 12.213 Lei | 811 Lei | 8.757 Lei | 1.152 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 2.696 Lei | 2.128 Lei |
Viteza rotație active
2.12
Viteza rotație stocuri
3.7
Durata medie încasare creanțe
42.88 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.12 | 3.48 | 3.78 | 2.32 | 2.3 | 2.27 | 3.19 | 3.15 | 3.86 |
| Viteza rotație stocuri | 3.7 | 7.17 | 6.78 | 3.43 | 2.48 | 2.69 | 3.38 | 3.8 | 5.03 |
| Durata medie încasare creanțe | 42.88 zile | 29.93 zile | 24.22 zile | 40.27 zile | 2.92 zile | 3.16 zile | 2.21 zile | 13.96 zile | 13.08 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 115.840 Lei | 133.405 Lei | 80.170 Lei | 56.080 Lei | 51.930 Lei | 74.056 Lei | 78.235 Lei | 85.430 Lei |
Lichiditate curentă
26.15
Lichiditate imediată
11.13
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 26.15 | 24.03 | 2.27 | 2.21 | 1.71 | 1.65 | 1.73 | 2.27 | 1.98 |
| Lichiditate imediată | 11.13 | 12.37 | 1 | 0.72 | 0.12 | 0.26 | 0.1 | 0.39 | 0.46 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro