Companie
Detalii identificare
Nume firmăPOLZ AGRAR S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 24080589 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ05/1614/2008
EUIDROONRC.J05/1614/2008
Data înființării20.06.2008 - 17 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6810
Această clasă include:
-cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii sau în leasing: -clădiri cu apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite, mall-uri şi centre comerciale -terenuri
Această clasă include de asemenea:
-activităţi de divizare a terenurilor în loturi, fără amenajări ale terenului Această clasă exclude: -dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru vânzare,
4110 -subdivizarea şi amenajarea terenurilor,
4299
-cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii sau în leasing: -clădiri cu apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite, mall-uri şi centre comerciale -terenuri
Această clasă include de asemenea:
-activităţi de divizare a terenurilor în loturi, fără amenajări ale terenului Această clasă exclude: -dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru vânzare,
4110 -subdivizarea şi amenajarea terenurilor,
4299
Industrie
Tranzacţii imobiliare
SectorTranzactii imobiliare
Obiect activitateCumpararea si vanzarea de bunuri imobiliare proprii
Informații de contact
AdresaCalea Clujului nr. 144-148, Oradea, Bihor
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
382.602
Profit (Lei)
208.621
Număr angajați
0
Vechime
17 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 382.602 | 208.621 | 17.385 | 5.215.950 | 171.795 | 8.509.433 | 3.465.278 | 0 |
| 2024 | 283.849 | 166.116 | 13.843 | 5.261.977 | 181.122 | 8.337.513 | 3.256.658 | 0 |
| 2023 | 283.519 | 158.249 | 13.187 | 5.250.353 | 192.228 | 8.148.667 | 3.090.542 | 0 |
| 2022 | 223.254 | 143.631 | 11.969 | 5.205.486 | 203.334 | 7.934.445 | 2.932.293 | 0 |
| 2021 | 351.453 | 185.416 | 15.451 | 4.098.729 | 214.441 | 6.672.950 | 2.788.662 | 0 |
| 2020 | 346.724 | 222.262 | 18.522 | 4.280.411 | 225.547 | 6.784.441 | 2.603.246 | 0 |
| 2019 | 337.923 | 191.919 | 15.993 | 4.539.508 | 236.654 | 6.810.168 | 2.380.983 | 0 |
| 2018 | 400.017 | 268.167 | 22.347 | 4.448.254 | 247.760 | 6.515.889 | 2.189.064 | 0 |
| 2017 | 345.601 | 119.692 | 9.974 | 4.345.341 | 258.867 | 6.133.702 | 1.920.897 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
54.53%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.02%
Lichiditate curentă
1.63
Viteza rotație active
0.04
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
54.53%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.02%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 54.53% | 58.52% | 55.82% | 64.34% | 52.76% | 64.1% | 56.79% | 67.04% | 34.63% |
| Marjă profit brut | 63.02% | 67.68% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 6.02% | 5.1% | 5.12% | 4.9% | 6.65% | 8.54% | 8.06% | 12.25% | 6.23% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 119.692 Lei |
Viteza rotație active
0.04
Viteza rotație stocuri
0.05
Durata medie încasare creanțe
790.41 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.04 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.05 | 0.05 | 0.05 | 0.06 | 0.05 |
| Viteza rotație stocuri | 0.05 | 0.04 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 790.41 zile | 1814.29 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 345.601 Lei |
Lichiditate curentă
1.63
Lichiditate imediată
0.17
Pondere active imobilizate
1.98%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.63 | 1.58 | 1.55 | 1.52 | 1.63 | 1.58 | 1.5 | 1.46 | 1.41 |
| Lichiditate imediată | 0.17 | 0.32 | 1.55 | 1.52 | 1.63 | 1.58 | 1.5 | 1.46 | 1.41 |
| Pondere active imobilizate | 1.98% | 2.13% | 2.3% | 2.5% | 3.11% | 3.22% | 3.36% | 3.66% | 4.05% |
| Pondere active circulante | 98.02% | 97.87% | 97.7% | 97.5% | 96.89% | 96.78% | 96.64% | 96.34% | 95.95% |
©Firme.ro