Companie
Detalii identificare
Nume firmăPRO COMPUTER S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 12245411 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ22/721/1999
EUIDROONRC.J22/721/1999
Data înființării13.10.1999 - 26 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4741
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a calculatoarelor -vânzarea cu amănuntul a echipamentelor periferice pentru calculatoare -vânzarea cu amănuntul a consolelor pentru jocuri video -vânzarea cu amănuntul a software-ului de utilizare generală, inclusiv al jocurilor video Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a discurilor şi benzilor neînregistrate,
4763
-vânzarea cu amănuntul a calculatoarelor -vânzarea cu amănuntul a echipamentelor periferice pentru calculatoare -vânzarea cu amănuntul a consolelor pentru jocuri video -vânzarea cu amănuntul a software-ului de utilizare generală, inclusiv al jocurilor video Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a discurilor şi benzilor neînregistrate,
4763
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al calculatoarelor, unitatilor periferice si software-ului in magazine specializate
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
137.728
Profit (Lei)
52.964
Număr angajați
0
Vechime
26 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 137.728 | 52.964 | 4.414 | 8.928 | 0 | 61.364 | 53.213 | 0 |
| 2023 | 91.555 | 24.770 | 2.064 | 6.621 | 141 | 30.872 | 25.019 | 0 |
| 2022 | 167.982 | 80.581 | 6.715 | 5.486 | 1.831 | 84.478 | 80.823 | 0 |
| 2021 | 158.645 | 88.790 | 7.399 | 9.522 | 3.522 | 77.825 | 72.263 | 0 |
| 2020 | 79.530 | 12.288 | 1.024 | 39.971 | 0 | 23.444 | -16.527 | 0 |
| 2019 | 78.579 | 0 | 0 | 46.388 | 0 | 17.242 | -28.815 | 0 |
| 2018 | 68.323 | 1.309 | 109 | 50.353 | 0 | 21.819 | -28.288 | 0 |
| 2017 | 38.169 | 0 | 0 | 63.075 | 941 | 32.118 | -29.597 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
38.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.53%
Lichiditate curentă
6.87
Viteza rotație active
2.24
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
38.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.53%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 38.46% | 27.05% | 47.97% | 55.97% | 15.45% | 0% | 1.92% | 0% |
| Marjă profit brut | 45.77% | 32.33% | 50.31% | 58.91% | 18.25% | 2.33% | 5.04% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.53% | 99% | 99.7% | 100% | -74.35% | 0% | -4.63% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 0 Lei |
Viteza rotație active
2.24
Viteza rotație stocuri
40.77
Durata medie încasare creanțe
91.93 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.24 | 2.95 | 1.95 | 1.95 | 3.39 | 4.56 | 3.13 | 1.15 |
| Viteza rotație stocuri | 40.77 | 20.63 | 50.02 | 24.4 | 4.56 | 6.31 | 3.58 | 1.88 |
| Durata medie încasare creanțe | 91.93 zile | 83.62 zile | 155.99 zile | 82.25 zile | 9.08 zile | 14.72 zile | 10.37 zile | 108.75 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 38.169 Lei |
Lichiditate curentă
6.87
Lichiditate imediată
6.49
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6.87 | 4.66 | 15.4 | 8.17 | 0.59 | 0.37 | 0.43 | 0.51 |
| Lichiditate imediată | 6.49 | 3.99 | 14.79 | 7.49 | 0.15 | 0.1 | 0.05 | 0.19 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0.45% | 2.12% | 4.33% | 0% | 0% | 0% | 2.85% |
| Pondere active circulante | 100% | 99.55% | 97.88% | 95.67% | 100% | 100% | 100% | 97.15% |
©Firme.ro