Companie
Detalii identificare
Nume firmăREDYTEX S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 11375073 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ26/35/1999
EUIDROONRC.J26/35/1999
Data înființării26.01.1999 - 27 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1414
Această clasă include:
-fabricarea de articole de lenjerie de corp din materiale textile, ţesute, tricotate sau croşetate, dantelă etc., pentru bărbaţi, femei şi copii: -cămăşi, tricouri, izmene, chiloţi, pijamale, cămăşi de noapte, halate de casă, bluze, slipuri, sutiene, corsete, etc. Această clasă exclude: -repararea articolelor de îmbrăcăminte,
9529
-fabricarea de articole de lenjerie de corp din materiale textile, ţesute, tricotate sau croşetate, dantelă etc., pentru bărbaţi, femei şi copii: -cămăşi, tricouri, izmene, chiloţi, pijamale, cămăşi de noapte, halate de casă, bluze, slipuri, sutiene, corsete, etc. Această clasă exclude: -repararea articolelor de îmbrăcăminte,
9529
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea articolelor de imbracaminte
Obiect activitateFabricarea de articole de lenjerie de corp
Informații de contact
Adresastr. Branului nr. 27, Târgu Mureş, Mureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
246.618
Profit (Lei)
16.569
Număr angajați
2
Vechime
27 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 246.618 | 16.569 | 1.381 | 59.933 | 17.837 | 152.555 | 110.429 | 2 |
| 2023 | 249.416 | 21.883 | 1.824 | 60.050 | 35.852 | 161.024 | 136.796 | 2 |
| 2022 | 265.938 | 0 | 0 | 55.157 | 62.734 | 146.496 | 154.043 | 3 |
| 2021 | 332.404 | 54.039 | 4.503 | 68.348 | 90.147 | 180.660 | 206.468 | 3 |
| 2020 | 194.224 | 16.510 | 1.376 | 64.869 | 64.987 | 160.208 | 164.335 | 2 |
| 2019 | 371.972 | 32.672 | 2.723 | 103.924 | 81.906 | 185.845 | 169.325 | 6 |
| 2018 | 384.601 | 26.526 | 2.211 | 126.711 | 98.825 | 174.976 | 148.130 | 7 |
| 2017 | 343.219 | 27.750 | 2.313 | 72.482 | 8.660 | 183.187 | 121.915 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
6.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15%
Lichiditate curentă
2.55
Viteza rotație active
1.45
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
6.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15%
Profit net per salariat
8.285 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 6.72% | 8.77% | 0% | 16.26% | 8.5% | 8.78% | 6.9% | 8.09% |
| Marjă profit brut | 7.7% | 9.76% | 0% | 17.19% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 15% | 16% | 0% | 26.17% | 10.05% | 19.3% | 17.91% | 22.76% |
| Profit net per salariat | 8.285 Lei | 10.942 Lei | 0 Lei | 18.013 Lei | 8.255 Lei | 5.445 Lei | 3.789 Lei | 4.625 Lei |
Viteza rotație active
1.45
Viteza rotație stocuri
2.9
Durata medie încasare creanțe
71.82 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.45 | 1.27 | 1.27 | 1.23 | 0.86 | 1.39 | 1.4 | 1.79 |
| Viteza rotație stocuri | 2.9 | 2.65 | 3.03 | 4.34 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 71.82 zile | 58.59 zile | 64.33 zile | 80.2 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 123.309 Lei | 124.708 Lei | 88.646 Lei | 110.801 Lei | 97.112 Lei | 61.995 Lei | 54.943 Lei | 57.203 Lei |
Lichiditate curentă
2.55
Lichiditate imediată
1.13
Pondere active imobilizate
10.47%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.55 | 2.68 | 2.66 | 2.64 | 2.47 | 1.79 | 1.38 | 2.53 |
| Lichiditate imediată | 1.13 | 1.12 | 1.06 | 1.52 | 2.47 | 1.79 | 1.38 | 2.53 |
| Pondere active imobilizate | 10.47% | 18.21% | 29.98% | 33.29% | 28.86% | 30.59% | 36.09% | 4.51% |
| Pondere active circulante | 89.53% | 81.79% | 70.02% | 66.71% | 71.14% | 69.41% | 63.91% | 95.49% |
©Firme.ro