Companie
Detalii identificare
Nume firmăROBEL AUTOMATIC S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 29463135 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/15030/2011
EUIDROONRC.J40/15030/2011
Data înființării16.12.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4799
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul al oricărui tip de produs, în orice mod care nu este inclus în clasele precedente: -prin vânzări directe sau prin intermediul comis-voiajorilor -prin intermediul automatelor de vândut produse etc. -comerţul direct cu combustibil (ulei pentru încălzit, lemne de foc etc.), livrate la domiciliul clienţilor -activităţi de licitaţii desfăşurate în afara caselor de licitaţii (cu amănuntul) -comerţul cu amănuntul prin comisionari (în afara magazinelor)
-comerţul cu amănuntul al oricărui tip de produs, în orice mod care nu este inclus în clasele precedente: -prin vânzări directe sau prin intermediul comis-voiajorilor -prin intermediul automatelor de vândut produse etc. -comerţul direct cu combustibil (ulei pentru încălzit, lemne de foc etc.), livrate la domiciliul clienţilor -activităţi de licitaţii desfăşurate în afara caselor de licitaţii (cu amănuntul) -comerţul cu amănuntul prin comisionari (în afara magazinelor)
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor
Informații de contact
Adresastr. Turnescu nr. 13, Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
97.424
Profit (Lei)
-6.798
Număr angajați
1
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 97.424 | -6.798 | -567 | 20.927 | 0 | 71.515 | 50.588 | 1 |
| 2024 | 171.271 | 33.576 | 2.798 | 21.405 | 0 | 123.184 | 101.779 | 1 |
| 2023 | 195.428 | 34.500 | 2.875 | 43.957 | 0 | 131.726 | 87.769 | 1 |
| 2022 | 151.102 | 29.859 | 2.488 | 22.290 | 0 | 91.863 | 69.573 | 1 |
| 2021 | 145.783 | 33.092 | 2.758 | 25.763 | 0 | 95.530 | 69.767 | 1 |
| 2020 | 118.202 | 23.869 | 1.989 | 52.912 | 0 | 89.587 | 36.675 | 1 |
| 2019 | 127.820 | 24.977 | 2.081 | 69.390 | 0 | 82.196 | 12.806 | 1 |
| 2018 | 123.028 | 18.587 | 1.549 | 72.704 | 0 | 60.533 | -12.171 | 1 |
| 2017 | 124.275 | 12.114 | 1.010 | 83.893 | 0 | 53.135 | -30.758 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-6.98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-13.44%
Lichiditate curentă
3.42
Viteza rotație active
1.36
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-6.98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-13.44%
Profit net per salariat
-6.798 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -6.98% | 19.6% | 17.65% | 19.76% | 22.7% | 20.19% | 19.54% | 15.11% | 9.75% |
| Marjă profit brut | 0% | 20.45% | 18.5% | 20.65% | 23.58% | 21.12% | 20.54% | 16.11% | 10.75% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -13.44% | 32.99% | 39.31% | 42.92% | 47.43% | 65.08% | 100% | -152.72% | -39.38% |
| Profit net per salariat | -6.798 Lei | 33.576 Lei | 34.500 Lei | 29.859 Lei | 33.092 Lei | 23.869 Lei | 24.977 Lei | 18.587 Lei | 12.114 Lei |
Viteza rotație active
1.36
Viteza rotație stocuri
5.22
Durata medie încasare creanțe
58.01 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.36 | 1.39 | 1.48 | 1.64 | 1.53 | 1.32 | 1.56 | 2.03 | 2.34 |
| Viteza rotație stocuri | 5.22 | 7.59 | 14.57 | 7.9 | 6.2 | 4.5 | 5.28 | 9.85 | 23.39 |
| Durata medie încasare creanțe | 58.01 zile | 37.46 zile | 58.85 zile | 73.85 zile | 72.88 zile | 100.91 zile | 89.12 zile | 66.06 zile | 30.31 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 97.424 Lei | 171.271 Lei | 195.428 Lei | 151.102 Lei | 145.783 Lei | 118.202 Lei | 127.820 Lei | 123.028 Lei | 124.275 Lei |
Lichiditate curentă
3.42
Lichiditate imediată
2.53
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.42 | 5.75 | 3 | 4.12 | 3.71 | 1.69 | 1.18 | 0.83 | 0.63 |
| Lichiditate imediată | 2.53 | 4.7 | 2.69 | 3.26 | 2.8 | 1.2 | 0.84 | 0.66 | 0.57 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro