Companie
Detalii identificare
Nume firmăROCOM IMPORT EXPORT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 251703 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/2816/1992
EUIDROONRC.J12/2816/1992
Data înființării27.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4772
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a încălţămintei -vânzarea cu amănuntul a articolelor din piele -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de călătorie din piele şi înlocuitori de piele Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a încălţămintei speciale pentru sport, de tipul clăparilor,
4764
-vânzarea cu amănuntul a încălţămintei -vânzarea cu amănuntul a articolelor din piele -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de călătorie din piele şi înlocuitori de piele Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a încălţămintei speciale pentru sport, de tipul clăparilor,
4764
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al incaltamintei si articolelor din piele, in magazine specializate
Informații de contact
Adresastr. Ion Ratiu nr. 76, Câmpia Turzii, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
33.600
Profit (Lei)
19.457
Număr angajați
0
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 33.600 | 19.457 | 1.621 | 2.454 | 85.772 | 304.350 | 387.668 | 0 |
| 2023 | 33.600 | 20.076 | 1.673 | 2.797 | 90.898 | 280.110 | 368.211 | 0 |
| 2022 | 17.200 | 5.004 | 417 | 1.363 | 96.024 | 253.474 | 348.135 | 0 |
| 2021 | 157.856 | 5.462 | 455 | 3.329 | 101.150 | 245.310 | 343.131 | 1 |
| 2020 | 180.926 | 963 | 80 | 33.241 | 106.276 | 264.634 | 337.669 | 2 |
| 2019 | 185.207 | 0 | 0 | 40.524 | 111.402 | 265.829 | 336.707 | 3 |
| 2018 | 208.554 | 0 | 0 | 43.511 | 116.529 | 281.940 | 354.958 | 3 |
| 2017 | 190.629 | 0 | 0 | 36.258 | 121.655 | 284.191 | 369.588 | 3 |
| 2016 | 197.002 | 2.036 | 170 | 39.734 | 126.781 | 292.364 | 379.411 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
57.91%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.02%
Lichiditate curentă
124.02
Viteza rotație active
0.09
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
57.91%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.02%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 57.91% | 59.75% | 29.09% | 3.46% | 0.53% | 0% | 0% | 0% | 1.03% |
| Marjă profit brut | 67.9% | 70.2% | 32.14% | 4.5% | 1.15% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 5.02% | 5.45% | 1.44% | 1.59% | 0.29% | 0% | 0% | 0% | 0.54% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | 5.462 Lei | 482 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 679 Lei |
Viteza rotație active
0.09
Viteza rotație stocuri
2.29
Durata medie încasare creanțe
2265.79 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.09 | 0.09 | 0.05 | 0.46 | 0.49 | 0.49 | 0.52 | 0.47 | 0.47 |
| Viteza rotație stocuri | 2.29 | 2.29 | 1.17 | 10.54 | 4.85 | 5.39 | 5.61 | 4.21 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 2265.79 zile | 2265.79 zile | 4426.2 zile | 485.28 zile | 425 zile | 416.56 zile | 394.11 zile | 411.28 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | 157.856 Lei | 90.463 Lei | 61.736 Lei | 69.518 Lei | 63.543 Lei | 65.667 Lei |
Lichiditate curentă
124.02
Lichiditate imediată
118.04
Pondere active imobilizate
21.99%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 124.02 | 100.15 | 185.97 | 73.69 | 7.96 | 6.56 | 6.48 | 7.84 | 7.36 |
| Lichiditate imediată | 118.04 | 94.9 | 175.19 | 69.19 | 6.84 | 5.71 | 5.63 | 6.59 | 7.36 |
| Pondere active imobilizate | 21.99% | 24.5% | 27.47% | 29.2% | 28.65% | 29.53% | 29.24% | 29.98% | 30.25% |
| Pondere active circulante | 78.01% | 75.5% | 72.53% | 70.8% | 71.35% | 70.47% | 70.76% | 70.02% | 69.75% |
©Firme.ro