Companie
Detalii identificare
Nume firmăSCORPION CONSTRUCT S.R.L.
Cod unic de înregistrare15433398 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1216/2003
EUIDROONRC.J12/1216/2003
Data înființării16.05.2003 - 23 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4332
Această clasă include:
-montarea de uşi, ferestre (exclusiv uşi automate şi turnante), tocuri de uşi şi ferestre, din lemn sau alte materiale -instalarea echipamentului pentru bucătării, casa scărilor, accesorii pentru magazine -instalarea mobilierului -lucrări de finisaj interior cum ar fi: montarea de plafoane, montarea de pereţi mobili etc.
-montarea de uşi, ferestre (exclusiv uşi automate şi turnante), tocuri de uşi şi ferestre, din lemn sau alte materiale -instalarea echipamentului pentru bucătării, casa scărilor, accesorii pentru magazine -instalarea mobilierului -lucrări de finisaj interior cum ar fi: montarea de plafoane, montarea de pereţi mobili etc.
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de tamplarie si dulgherie
Informații de contact
Adresastr. Tăşnad nr. 1, Cluj-Napoca, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
188.448
Profit (Lei)
-7.246
Număr angajați
3
Vechime
23 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 188.448 | -7.246 | -604 | 87.230 | 0 | 18.403 | -68.564 | 3 |
| 2023 | 207.309 | 6.325 | 527 | 89.359 | 0 | 27.893 | -61.318 | 3 |
| 2022 | 186.031 | 0 | 0 | 82.882 | 0 | 15.121 | -67.644 | 5 |
| 2021 | 193.819 | 17.782 | 1.482 | 81.837 | 0 | 35.687 | -46.018 | 3 |
| 2020 | 156.152 | 0 | 0 | 70.936 | 0 | 7.136 | -63.800 | 3 |
| 2019 | 78.792 | 0 | 0 | 58.123 | 1.552 | 2.726 | -53.845 | 3 |
| 2018 | 91.286 | 7.858 | 655 | 24.213 | 2.532 | 9.980 | -11.701 | 3 |
| 2017 | 65.084 | 0 | 0 | 24.051 | 3.512 | 979 | -19.560 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-3.85%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
10.57%
Lichiditate curentă
0.21
Viteza rotație active
10.24
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-3.85%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
10.57%
Profit net per salariat
-2.415 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -3.85% | 3.05% | 0% | 9.17% | 0% | 0% | 8.61% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 4.05% | 0% | 9.8% | 0% | 0% | 9.61% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 10.57% | -10.32% | 0% | -38.64% | 0% | 0% | -67.16% | 0% |
| Profit net per salariat | -2.415 Lei | 2.108 Lei | 0 Lei | 5.927 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 2.619 Lei | n/a |
Viteza rotație active
10.24
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
2.32 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 10.24 | 7.43 | 12.3 | 5.43 | 21.88 | 18.42 | 7.3 | 14.49 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 3720.62 | 3876.38 | 135.31 | 68.28 | 912.86 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.32 zile | 13.8 zile | 15.01 zile | 48.58 zile | 12.52 zile | 1.35 zile | 1.48 zile | 1.68 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 62.816 Lei | 69.103 Lei | 37.206 Lei | 64.606 Lei | 52.051 Lei | 26.264 Lei | 30.429 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.21
Lichiditate imediată
0.21
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.21 | 0.31 | 0.18 | 0.44 | 0.1 | 0.05 | 0.41 | 0.04 |
| Lichiditate imediată | 0.21 | 0.31 | 0.18 | 0.44 | 0.08 | 0.03 | 0.41 | 0.04 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 36.28% | 20.24% | 78.2% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 63.72% | 79.76% | 21.8% |
©Firme.ro