Companie
Detalii identificare
Nume firmăSILVATEX S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 4077341 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ08/1491/1993
EUIDROONRC.J08/1491/1993
Data înființării08.06.1993 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4771
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a articolelor de îmbrăcăminte -vânzarea cu amănuntul a articolelor din blană -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de îmbrăcăminte, cum ar fi mănuşi, cravate, bretele etc. Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a textilelor,
4751
-vânzarea cu amănuntul a articolelor de îmbrăcăminte -vânzarea cu amănuntul a articolelor din blană -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de îmbrăcăminte, cum ar fi mănuşi, cravate, bretele etc. Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a textilelor,
4751
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al imbracamintei, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaB-Dul Valea Cetatii nr. 42, Braşov, Braşov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
181.999
Profit (Lei)
13.505
Număr angajați
1
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 181.999 | 13.505 | 1.125 | 131.417 | 70.969 | 143.191 | 82.750 | 1 |
| 2023 | 159.328 | 614 | 51 | 162.705 | 74.514 | 157.429 | 69.245 | 1 |
| 2022 | 143.581 | 4.570 | 381 | 139.964 | 78.060 | 130.528 | 68.631 | 1 |
| 2021 | 139.917 | 1.068 | 89 | 149.756 | 81.605 | 132.206 | 64.062 | 1 |
| 2020 | 111.767 | 0 | 0 | 158.538 | 88.732 | 132.793 | 62.994 | 1 |
| 2019 | 163.849 | 19.081 | 1.590 | 137.546 | 108.466 | 127.439 | 98.366 | 2 |
| 2018 | 157.430 | 2.188 | 182 | 192.051 | 135.826 | 135.503 | 79.285 | 2 |
| 2017 | 142.332 | 53.731 | 4.478 | 232.703 | 165.806 | 143.987 | 77.097 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.42%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16.32%
Lichiditate curentă
1.09
Viteza rotație active
0.85
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.42%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16.32%
Profit net per salariat
13.505 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.42% | 0.39% | 3.18% | 0.76% | 0% | 11.65% | 1.39% | 37.75% |
| Marjă profit brut | 9.26% | 1.42% | 4.28% | 1.63% | 0% | 13.02% | 2.78% | 39.53% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 16.32% | 0.89% | 6.66% | 1.67% | 0% | 19.4% | 2.76% | 69.69% |
| Profit net per salariat | 13.505 Lei | 614 Lei | 4.570 Lei | 1.068 Lei | 0 Lei | 9.541 Lei | 1.094 Lei | 26.866 Lei |
Viteza rotație active
0.85
Viteza rotație stocuri
1.54
Durata medie încasare creanțe
3.78 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.85 | 0.69 | 0.69 | 0.65 | 0.5 | 0.69 | 0.58 | 0.46 |
| Viteza rotație stocuri | 1.54 | 1.42 | 1.22 | 1.16 | 0.9 | 1.33 | 1.2 | 1.01 |
| Durata medie încasare creanțe | 3.78 zile | 58.32 zile | 11.09 zile | 11.09 zile | 10.48 zile | 4.29 zile | 4.34 zile | 4.55 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 181.999 Lei | 159.328 Lei | 143.581 Lei | 139.917 Lei | 111.767 Lei | 81.925 Lei | 78.715 Lei | 71.166 Lei |
Lichiditate curentă
1.09
Lichiditate imediată
0.19
Pondere active imobilizate
33.14%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.09 | 0.97 | 0.93 | 0.88 | 0.84 | 0.93 | 0.71 | 0.62 |
| Lichiditate imediată | 0.19 | 0.28 | 0.09 | 0.08 | 0.05 | 0.03 | 0.02 | 0.01 |
| Pondere active imobilizate | 33.14% | 32.13% | 37.42% | 38.17% | 40.06% | 45.98% | 50.06% | 53.52% |
| Pondere active circulante | 66.86% | 67.87% | 62.58% | 61.83% | 59.94% | 54.02% | 49.94% | 46.48% |
©Firme.ro