Companie
Detalii identificare
Nume firmăSOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ TEHNIC GRUP
Cod unic de înregistrare20524743 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareC04/1/2007
EUIDROONRC.C04/1/2007
Data înființării12.01.2007 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4743
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a aparatelor de radio şi a televizoarelor -vânzarea cu amănuntul a aparatelor audio şi video -vânzarea cu amănuntul a aparatelor pentru redarea şi înregistrarea CD-urilor, DVD-urilor, etc.
-vânzarea cu amănuntul a aparatelor de radio şi a televizoarelor -vânzarea cu amănuntul a aparatelor audio şi video -vânzarea cu amănuntul a aparatelor pentru redarea şi înregistrarea CD-urilor, DVD-urilor, etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al echipamentului audio/video in magazine specializate
Informații de contact
Adresastr. Mihai Viteazu nr. 1, Bacău, Bacău
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
25.857
Profit (Lei)
106.547
Număr angajați
0
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 25.857 | 106.547 | 8.879 | 18.157 | 0 | 142.944 | 124.787 | 0 |
| 2023 | 48.512 | 29.315 | 2.443 | 8.487 | 0 | 86.078 | 77.591 | 0 |
| 2022 | 48.382 | 26.225 | 2.185 | 6.225 | 0 | 142.131 | 135.906 | 0 |
| 2021 | 32.652 | 25.717 | 2.143 | 5.130 | 6.079 | 142.344 | 143.293 | 0 |
| 2020 | 33.682 | 22.307 | 1.859 | 1.201 | 6.728 | 174.178 | 179.705 | 0 |
| 2019 | 37.911 | 29.798 | 2.483 | 1.186 | 8.336 | 160.248 | 167.398 | 0 |
| 2018 | 35.253 | 25.600 | 2.133 | 1.188 | 9.944 | 128.843 | 137.599 | 0 |
| 2017 | 32.419 | 42.687 | 3.557 | 1.175 | 11.552 | 101.623 | 112.000 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
412.06%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
85.38%
Lichiditate curentă
7.87
Viteza rotație active
0.18
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
412.06%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
85.38%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 412.06% | 60.43% | 54.2% | 78.76% | 66.23% | 78.6% | 72.62% | 131.67% |
| Marjă profit brut | 490.6% | 72.38% | 57.21% | 81.76% | 69.14% | 81.6% | 75.62% | 139.82% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 85.38% | 37.78% | 19.3% | 17.95% | 12.41% | 17.8% | 18.6% | 38.11% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.18
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
208.44 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.18 | 0.56 | 0.34 | 0.22 | 0.19 | 0.22 | 0.25 | 0.29 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 208.44 zile | 529.13 zile | 962.07 zile | 1425.55 zile | 1381.95 zile | 843.73 zile | 911.74 zile | 985.44 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
7.87
Lichiditate imediată
7.87
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7.87 | 10.14 | 22.83 | 27.75 | 145.03 | 135.12 | 108.45 | 86.49 |
| Lichiditate imediată | 7.87 | 10.14 | 22.83 | 27.75 | 145.03 | 135.12 | 108.45 | 86.49 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 4.1% | 3.72% | 4.94% | 7.16% | 10.21% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 95.9% | 96.28% | 95.06% | 92.84% | 89.79% |
©Firme.ro