Companie
Detalii identificare
Nume firmăTRANSBIA S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 23733248 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ21/279/2008
EUIDROONRC.J21/279/2008
Data înființării16.04.2008 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
Adresastr. Costian nr. 120, Munteni-Buzău, Ialomiţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.471.285
Profit (Lei)
45.878
Număr angajați
6
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.471.285 | 45.878 | 3.823 | 609.446 | 635.705 | 1.973.011 | 1.999.270 | 6 |
| 2023 | 2.111.938 | 415.638 | 34.637 | 711.696 | 711.693 | 2.225.903 | 2.225.900 | 6 |
| 2022 | 1.213.781 | 86.178 | 7.182 | 930.325 | 440.047 | 2.323.506 | 1.833.228 | 4 |
| 2021 | 2.288.792 | 1.306.019 | 108.835 | 341.855 | 440.318 | 2.637.866 | 2.736.329 | 4 |
| 2020 | 1.405.813 | 120.003 | 10.000 | 90.371 | 377.874 | 1.186.132 | 1.473.635 | 4 |
| 2019 | 1.837.148 | 163.319 | 13.610 | 48.447 | 413.519 | 988.561 | 1.353.633 | 5 |
| 2018 | 1.323.249 | 465.456 | 38.788 | 16.778 | 395.648 | 1.564.106 | 1.942.976 | 4 |
| 2017 | 2.075.991 | 355.635 | 29.636 | 195.805 | 307.728 | 1.565.648 | 1.677.571 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
3.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.29%
Lichiditate curentă
3.24
Viteza rotație active
0.56
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
3.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.29%
Profit net per salariat
7.646 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 3.12% | 19.68% | 7.1% | 57.06% | 8.54% | 8.89% | 35.18% | 17.13% |
| Marjă profit brut | 5.35% | 20.71% | 7.81% | 57.98% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 2.29% | 18.67% | 4.7% | 47.73% | 8.14% | 12.07% | 23.96% | 21.2% |
| Profit net per salariat | 7.646 Lei | 69.273 Lei | 21.545 Lei | 326.505 Lei | 30.001 Lei | 32.664 Lei | 116.364 Lei | 88.909 Lei |
Viteza rotație active
0.56
Viteza rotație stocuri
2.12
Durata medie încasare creanțe
68.98 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.56 | 0.72 | 0.44 | 0.74 | 0.9 | 1.31 | 0.68 | 1.11 |
| Viteza rotație stocuri | 2.12 | 3.53 | 1.49 | 3.72 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 68.98 zile | 105.74 zile | 261.27 zile | 163.83 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 245.214 Lei | 351.990 Lei | 303.445 Lei | 572.198 Lei | 351.453 Lei | 367.430 Lei | 330.812 Lei | 518.998 Lei |
Lichiditate curentă
3.24
Lichiditate imediată
2.1
Pondere active imobilizate
24.37%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.24 | 3.13 | 2.5 | 7.72 | 13.13 | 20.4 | 93.22 | 8 |
| Lichiditate imediată | 2.1 | 2.29 | 1.62 | 5.92 | 13.13 | 20.4 | 93.22 | 8 |
| Pondere active imobilizate | 24.37% | 24.23% | 15.92% | 14.3% | 24.16% | 29.49% | 20.19% | 16.43% |
| Pondere active circulante | 75.63% | 75.77% | 84.08% | 85.7% | 75.84% | 70.51% | 79.81% | 83.57% |
©Firme.ro