Companie
Detalii identificare
Nume firmăVEGETAL-CHIM S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 1931350 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ51/238/1992
EUIDROONRC.J51/238/1992
Data înființării30.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4776
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al florilor, plantelor si semintelor, comert cu amanuntul al animalelor de companie si a hranei pentru acestea, in magazine specializate
Informații de contact
Adresastr. Pescarilor nr. 33, Olteniţa, Călăraşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
97.517
Profit (Lei)
-8.629
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 97.517 | -8.629 | -719 | 26.884 | 0 | 2.029 | -24.855 | 1 |
| 2024 | 102.546 | -18.816 | -1.568 | 23.080 | 0 | 6.853 | -16.227 | 1 |
| 2023 | 105.533 | 0 | 0 | 20.840 | 0 | 23.430 | 2.590 | 1 |
| 2022 | 105.899 | 0 | 0 | 10.470 | 0 | 41.257 | 30.787 | 1 |
| 2021 | 128.052 | 7.362 | 614 | 9.185 | 0 | 78.969 | 69.784 | 1 |
| 2020 | 133.795 | 10.764 | 897 | 9.052 | 15.529 | 55.945 | 62.422 | 1 |
| 2019 | 107.036 | 0 | 0 | 9.906 | 16.047 | 45.517 | 51.658 | 1 |
| 2018 | 99.966 | 0 | 0 | 8.025 | 16.650 | 54.149 | 62.774 | 1 |
| 2017 | 92.510 | 0 | 0 | 7.807 | 17.271 | 57.438 | 66.902 | 1 |
| 2016 | 90.587 | 1.691 | 141 | 7.810 | 17.892 | 59.731 | 69.813 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-8.85%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
34.72%
Lichiditate curentă
0.08
Viteza rotație active
48.06
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-8.85%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
34.72%
Profit net per salariat
-8.629 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -8.85% | -18.35% | 0% | 0% | 5.75% | 8.05% | 0% | 0% | 0% | 1.87% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 6.74% | 9.08% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 34.72% | 100% | 0% | 0% | 10.55% | 17.24% | 0% | 0% | 0% | 2.42% |
| Profit net per salariat | -8.629 Lei | -18.816 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 7.362 Lei | 10.764 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 1.691 Lei |
Viteza rotație active
48.06
Viteza rotație stocuri
121.44
Durata medie încasare creanțe
1.1 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 48.06 | 14.96 | 4.5 | 2.57 | 1.62 | 1.87 | 1.74 | 1.41 | 1.24 | 1.17 |
| Viteza rotație stocuri | 121.44 | 16.37 | 11.96 | 4.38 | 6.6 | 7.59 | 24.08 | 6.53 | 41.39 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1.1 zile | 1.05 zile | 1.02 zile | 0.81 zile | 1.95 zile | 0.64 zile | 58.06 zile | 36.39 zile | 36.6 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 97.517 Lei | 102.546 Lei | 105.533 Lei | 105.899 Lei | 128.052 Lei | 133.795 Lei | 107.036 Lei | 99.966 Lei | 92.510 Lei | 90.587 Lei |
Lichiditate curentă
0.08
Lichiditate imediată
0.05
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.08 | 0.3 | 1.12 | 3.94 | 8.6 | 6.18 | 4.59 | 6.75 | 7.36 | 7.65 |
| Lichiditate imediată | 0.05 | 0.03 | 0.7 | 1.63 | 6.48 | 4.23 | 4.15 | 4.84 | 7.07 | 7.65 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 21.73% | 26.07% | 23.52% | 23.12% | 23.05% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 78.27% | 73.93% | 76.48% | 76.88% | 76.95% |
©Firme.ro