Companie
Detalii identificare
Nume firmăVIENA C.E. S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 12717476 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ02/97/2000
EUIDROONRC.J02/97/2000
Data înființării28.02.2000 - 26 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
Adresastr. Viilor nr. 41, Sebiş, Arad
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
532.088
Profit (Lei)
27.391
Număr angajați
7
Vechime
26 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 532.088 | 27.391 | 2.283 | 86.963 | 65.295 | 223.648 | 206.103 | 7 |
| 2023 | 489.717 | 4.861 | 405 | 66.371 | 62.415 | 191.749 | 193.712 | 7 |
| 2022 | 362.977 | 36.023 | 3.002 | 57.504 | 59.482 | 171.297 | 179.437 | 5 |
| 2021 | 341.777 | 3.594 | 300 | 42.132 | 61.029 | 119.575 | 143.414 | 5 |
| 2020 | 408.583 | 94.540 | 7.878 | 56.124 | 65.587 | 124.587 | 139.820 | 6 |
| 2019 | 319.830 | 60.745 | 5.062 | 35.258 | 70.041 | 117.441 | 157.680 | 5 |
| 2018 | 308.986 | 73.297 | 6.108 | 32.832 | 75.052 | 84.022 | 131.935 | 4 |
| 2017 | 282.066 | 96.540 | 8.045 | 47.844 | 84.614 | 96.196 | 138.638 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
13.29%
Lichiditate curentă
2.57
Viteza rotație active
1.84
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
13.29%
Profit net per salariat
3.913 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.15% | 0.99% | 9.92% | 1.05% | 23.14% | 18.99% | 23.72% | 34.23% |
| Marjă profit brut | 7.11% | 1.84% | 10.78% | 1.93% | 24.06% | 19.99% | 24.72% | 35.34% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 13.29% | 2.51% | 20.08% | 2.51% | 67.62% | 38.52% | 55.56% | 69.63% |
| Profit net per salariat | 3.913 Lei | 694 Lei | 7.205 Lei | 719 Lei | 15.757 Lei | 12.149 Lei | 18.324 Lei | 24.135 Lei |
Viteza rotație active
1.84
Viteza rotație stocuri
151.85
Durata medie încasare creanțe
122.34 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.84 | 1.93 | 1.57 | 1.89 | 2.15 | 1.71 | 1.94 | 1.56 |
| Viteza rotație stocuri | 151.85 | 101.01 | 55.37 | 0 | 154.01 | 114.27 | 88.79 | 46.48 |
| Durata medie încasare creanțe | 122.34 zile | 104.85 zile | 121.45 zile | 92.73 zile | 57.75 zile | 102.47 zile | 53.21 zile | 56.84 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 76.013 Lei | 69.960 Lei | 72.595 Lei | 68.355 Lei | 68.097 Lei | 63.966 Lei | 77.247 Lei | 70.517 Lei |
Lichiditate curentă
2.57
Lichiditate imediată
2.53
Pondere active imobilizate
22.6%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.57 | 2.89 | 2.98 | 2.84 | 2.22 | 3.33 | 2.56 | 2.01 |
| Lichiditate imediată | 2.53 | 2.82 | 2.86 | 2.84 | 2.17 | 3.25 | 2.45 | 1.88 |
| Pondere active imobilizate | 22.6% | 24.56% | 25.77% | 33.79% | 34.49% | 37.36% | 47.18% | 46.8% |
| Pondere active circulante | 77.4% | 75.44% | 74.23% | 66.21% | 65.51% | 62.64% | 52.82% | 53.2% |
©Firme.ro