Companie
Detalii identificare
Nume firmăWINTECH ELECTRONIC S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 15327222 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/4323/2003
EUIDROONRC.J40/4323/2003
Data înființării01.04.2003 - 23 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4651
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al calculatoarelor şi echipamentelor periferice -comerţul cu ridicata al software-ului Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al componentelor electronice,
4652 -comerţul cu ridicata al echipamentelor de birou (exceptând calculatoarele şi echipamentele periferice),
4666
-comerţul cu ridicata al calculatoarelor şi echipamentelor periferice -comerţul cu ridicata al software-ului Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al componentelor electronice,
4652 -comerţul cu ridicata al echipamentelor de birou (exceptând calculatoarele şi echipamentele periferice),
4666
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice si software- ului
Informații de contact
Adresastr. Suhaia nr. 40, Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
20.527
Profit (Lei)
-366
Număr angajați
0
Vechime
23 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 20.527 | -366 | -31 | 1.331.071 | 1.744 | 47.192 | -1.282.135 | 0 |
| 2024 | 13.822 | -5.301 | -442 | 1.334.785 | 1.744 | 51.273 | -1.281.768 | 0 |
| 2023 | 27.904 | 0 | 0 | 1.337.027 | 1.744 | 58.815 | -1.276.468 | 0 |
| 2022 | 17.801 | 0 | 0 | 1.332.016 | 1.744 | 60.772 | -1.269.500 | 0 |
| 2021 | 25.807 | 0 | 0 | 1.319.079 | 1.744 | 53.834 | -1.263.501 | 0 |
| 2020 | 15.453 | 0 | 0 | 1.317.602 | 1.743 | 766.057 | -549.802 | 0 |
| 2019 | 60.308 | 0 | 0 | 1.271.780 | 2.261 | 765.919 | -503.600 | 1 |
| 2018 | 168.591 | 9.590 | 799 | 1.220.535 | 5.328 | 935.812 | -279.395 | 1 |
| 2017 | 160.057 | 0 | 0 | 1.247.928 | 8.396 | 950.422 | -288.985 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-1.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.03%
Lichiditate curentă
0.04
Viteza rotație active
0.42
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-1.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.03%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -1.78% | -38.35% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 5.69% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.03% | 0.41% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | -3.43% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 0 Lei | 9.590 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.42
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
761.26 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.42 | 0.26 | 0.46 | 0.28 | 0.46 | 0.02 | 0.08 | 0.18 | 0.17 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 761.26 zile | 1205.25 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 60.308 Lei | 168.591 Lei | 80.029 Lei |
Lichiditate curentă
0.04
Lichiditate imediată
0.04
Pondere active imobilizate
3.56%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.04 | 0.04 | 0.04 | 0.05 | 0.04 | 0.58 | 0.6 | 0.77 | 0.76 |
| Lichiditate imediată | 0.04 | 0.04 | 0.04 | 0.05 | 0.04 | 0.58 | 0.6 | 0.77 | 0.76 |
| Pondere active imobilizate | 3.56% | 3.29% | 2.88% | 2.79% | 3.14% | 0.23% | 0.29% | 0.57% | 0.88% |
| Pondere active circulante | 96.44% | 96.71% | 97.12% | 97.21% | 96.86% | 99.77% | 99.71% | 99.43% | 99.12% |
©Firme.ro