Companie
Detalii identificare
Nume firmăXC PROJECT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 15591932 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1943/2003
EUIDROONRC.J12/1943/2003
Data înființării16.07.2003 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
Adresastr. Virgil Oniţiu nr. 5, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
589.404
Profit (Lei)
147.372
Număr angajați
2
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 589.404 | 147.372 | 12.281 | 164.818 | 30.899 | 282.240 | 148.321 | 2 |
| 2024 | 254.635 | -101.742 | -8.479 | 128.084 | 38.892 | 256.808 | 167.616 | 2 |
| 2023 | 398.183 | 147.978 | 12.332 | 79.221 | 59.801 | 506.169 | 486.749 | 2 |
| 2022 | 426.696 | 262.145 | 21.845 | 79.059 | 56.933 | 678.288 | 656.162 | 2 |
| 2021 | 371.146 | 194.170 | 16.181 | 121.298 | 79.941 | 686.953 | 645.596 | 2 |
| 2020 | 443.595 | 301.538 | 25.128 | 168.810 | 105.650 | 614.586 | 551.426 | 2 |
| 2019 | 595.881 | 318.005 | 26.500 | 142.392 | 132.366 | 1.059.914 | 1.049.888 | 2 |
| 2018 | 526.540 | 258.473 | 21.539 | 240.353 | 149.981 | 822.255 | 731.883 | 3 |
| 2017 | 390.120 | 164.605 | 13.717 | 130.948 | 66.805 | 537.552 | 473.409 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
25%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.36%
Lichiditate curentă
1.71
Viteza rotație active
1.88
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
25%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.36%
Profit net per salariat
73.686 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 25% | -39.96% | 37.16% | 61.44% | 52.32% | 67.98% | 53.37% | 49.09% | 42.19% |
| Marjă profit brut | 33.73% | 0% | 38.16% | 62.44% | 53.32% | 68.98% | 54.37% | 50.09% | 43.19% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.36% | -60.7% | 30.4% | 39.95% | 30.08% | 54.68% | 30.29% | 35.32% | 34.77% |
| Profit net per salariat | 73.686 Lei | -50.871 Lei | 73.989 Lei | 131.073 Lei | 97.085 Lei | 150.769 Lei | 159.003 Lei | 86.158 Lei | 41.151 Lei |
Viteza rotație active
1.88
Viteza rotație stocuri
275.04
Durata medie încasare creanțe
135.81 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.88 | 0.86 | 0.7 | 0.58 | 0.48 | 0.62 | 0.5 | 0.54 | 0.65 |
| Viteza rotație stocuri | 275.04 | 0 | 14.19 | 176.39 | 4.15 | 5.32 | 9.54 | 10.11 | 10.21 |
| Durata medie încasare creanțe | 135.81 zile | 189.42 zile | 349.99 zile | 291.41 zile | 291.49 zile | 286.86 zile | 575.59 zile | 441.67 zile | 322.82 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 294.702 Lei | 127.318 Lei | 199.092 Lei | 213.348 Lei | 185.573 Lei | 221.798 Lei | 297.941 Lei | 175.513 Lei | 97.530 Lei |
Lichiditate curentă
1.71
Lichiditate imediată
1.7
Pondere active imobilizate
9.87%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.71 | 2 | 6.39 | 8.58 | 5.66 | 3.64 | 7.44 | 3.42 | 4.11 |
| Lichiditate imediată | 1.7 | 2 | 6.04 | 8.55 | 4.93 | 3.15 | 7 | 3.2 | 3.81 |
| Pondere active imobilizate | 9.87% | 13.15% | 10.57% | 7.74% | 10.42% | 14.67% | 11.1% | 15.43% | 11.05% |
| Pondere active circulante | 90.13% | 86.85% | 89.43% | 92.26% | 89.58% | 85.33% | 88.9% | 84.57% | 88.95% |
©Firme.ro