Companie
Detalii identificare
Nume firmăCROWN FLOUR MILLS SRL
Cod unic de înregistrare RO 13020425 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2002000744036
EUIDROONRC.J2002000744036
Data înființării18.05.2000 - 25 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1061
Această clasă include:
-activităţi de morărit: producerea de făină, tărâţe, pudră sau pelete din grâu, secară, ovăz, porumb şi alte cereale -activităţi de măcinare a orezului: producerea de orez decorticat, măcinat, neted, glasat, semi-fiert sau convertit; producţia de făină din orez -activităţi de măcinare a legumelor pentru obţinerea de făină sau pulbere din legume uscate, din rădăcini sau tuberculi, sau din nuci comestibile -fabricarea produselor din cereale pentru micul dejun -fabricarea amestecurilor de făină şi făină mixtă preparată şi a aluaturilor pentru pâine, prăjituri, biscuiţi sau cozonac Această clasă exclude: -fabricarea făinii şi a pudrei de cartofi,
1031 -măcinarea umedă a porumbului,
1062
-activităţi de morărit: producerea de făină, tărâţe, pudră sau pelete din grâu, secară, ovăz, porumb şi alte cereale -activităţi de măcinare a orezului: producerea de orez decorticat, măcinat, neted, glasat, semi-fiert sau convertit; producţia de făină din orez -activităţi de măcinare a legumelor pentru obţinerea de făină sau pulbere din legume uscate, din rădăcini sau tuberculi, sau din nuci comestibile -fabricarea produselor din cereale pentru micul dejun -fabricarea amestecurilor de făină şi făină mixtă preparată şi a aluaturilor pentru pâine, prăjituri, biscuiţi sau cozonac Această clasă exclude: -fabricarea făinii şi a pudrei de cartofi,
1031 -măcinarea umedă a porumbului,
1062
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea produselor de morarit
Informații de contact
AdresaAlexandru Ioan Cuza nr. 2, Ştefan Cel Mare, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
19.669.396
Profit (Lei)
142.238
Număr angajați
18
Vechime
25 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 19.669.396 | 142.238 | 11.853 | 17.052.316 | 3.177.929 | 16.252.698 | 2.378.311 | 18 |
| 2023 | 15.249.678 | 307.100 | 25.592 | 4.682.625 | 2.852.473 | 4.057.279 | 2.236.074 | 21 |
| 2022 | 17.614.421 | 126.851 | 10.571 | 7.461.278 | 2.519.508 | 6.870.744 | 1.928.974 | 15 |
| 2021 | 5.329.872 | 48.629 | 4.052 | 2.036.837 | 1.837.109 | 2.026.710 | 1.819.913 | 12 |
| 2020 | 4.743.010 | 51.206 | 4.267 | 2.768.906 | 1.930.606 | 2.619.654 | 1.755.240 | 12 |
| 2019 | 3.136.964 | 34.425 | 2.869 | 2.647.935 | 1.625.468 | 1.808.094 | 741.933 | 12 |
| 2018 | 4.034.143 | 42.602 | 3.550 | 2.782.544 | 1.657.832 | 1.927.117 | 741.131 | 12 |
| 2017 | 4.331.479 | 33.622 | 2.802 | 2.132.920 | 1.603.086 | 1.307.226 | 698.528 | 12 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.98%
Lichiditate curentă
0.95
Viteza rotație active
1.01
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.98%
Profit net per salariat
7.902 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.72% | 2.01% | 0.72% | 0.91% | 1.08% | 1.1% | 1.06% | 0.78% |
| Marjă profit brut | 0.93% | 2.43% | 0.92% | 1.14% | 1.3% | 1.31% | 1.48% | 0.92% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 5.98% | 13.73% | 6.58% | 2.67% | 2.92% | 4.64% | 5.75% | 4.81% |
| Profit net per salariat | 7.902 Lei | 14.624 Lei | 8.457 Lei | 4.052 Lei | 4.267 Lei | 2.869 Lei | 3.550 Lei | 2.802 Lei |
Viteza rotație active
1.01
Viteza rotație stocuri
11.03
Durata medie încasare creanțe
51.48 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.01 | 2.21 | 1.88 | 1.38 | 1.04 | 0.91 | 1.13 | 1.49 |
| Viteza rotație stocuri | 11.03 | 14.37 | 5.42 | 3.05 | 1.94 | 2.42 | 2.98 | 4.97 |
| Durata medie încasare creanțe | 51.48 zile | 50.1 zile | 63.35 zile | 5.78 zile | 11.17 zile | 59.37 zile | 42.04 zile | 36.51 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 1.092.744 Lei | 726.175 Lei | 1.174.295 Lei | 444.156 Lei | 395.251 Lei | 261.414 Lei | 336.179 Lei | 360.957 Lei |
Lichiditate curentă
0.95
Lichiditate imediată
0.85
Pondere active imobilizate
16.36%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.95 | 0.87 | 0.92 | 1 | 0.95 | 0.68 | 0.69 | 0.61 |
| Lichiditate imediată | 0.85 | 0.64 | 0.48 | 0.14 | 0.06 | 0.19 | 0.21 | 0.2 |
| Pondere active imobilizate | 16.36% | 41.28% | 26.83% | 47.55% | 42.43% | 47.34% | 46.24% | 55.08% |
| Pondere active circulante | 83.64% | 58.72% | 73.17% | 52.45% | 57.57% | 52.66% | 53.76% | 44.92% |
©Firme.ro