Companie
Detalii identificare
Nume firmăTULIP CONSULTING & SERVICES (TCS) SRL
Cod unic de înregistrare RO 15518010 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/8172/2003
EUIDROONRC.J40/8172/2003
Data înființării17.06.2003 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
Adresastr. Jiului nr. 25, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
115.689
Profit (Lei)
42.923
Număr angajați
2
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 115.689 | 42.923 | 3.577 | 94.641 | 0 | 138.164 | 43.523 | 2 |
| 2023 | 111.829 | 44.172 | 3.681 | 62.688 | 0 | 107.460 | 44.772 | 1 |
| 2022 | 111.529 | 66.925 | 5.577 | 49.971 | 0 | 117.496 | 67.525 | 1 |
| 2021 | 111.529 | 71.713 | 5.976 | 54.841 | 0 | 127.154 | 72.313 | 0 |
| 2020 | 110.029 | 71.028 | 5.919 | 56.589 | 0 | 128.217 | 71.628 | 0 |
| 2019 | 93.529 | 57.087 | 4.757 | 5.217 | 0 | 62.904 | 57.687 | 0 |
| 2018 | 93.529 | 61.172 | 5.098 | 5.203 | 0 | 66.975 | 61.772 | 0 |
| 2017 | 91.527 | 59.911 | 4.993 | 5.230 | 0 | 65.741 | 60.511 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
37.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.62%
Lichiditate curentă
1.46
Viteza rotație active
0.84
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
37.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.62%
Profit net per salariat
21.462 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 37.1% | 39.5% | 60.01% | 64.3% | 64.55% | 61.04% | 65.4% | 65.46% |
| Marjă profit brut | 38.1% | 40.5% | 63.01% | 67.3% | 67.33% | 64.03% | 68.4% | 68.46% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 98.62% | 98.66% | 99.11% | 99.17% | 99.16% | 98.96% | 99.03% | 99.01% |
| Profit net per salariat | 21.462 Lei | 44.172 Lei | 66.925 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.84
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
426.32 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.84 | 1.04 | 0.95 | 0.88 | 0.86 | 1.49 | 1.4 | 1.39 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 426.32 zile | 346.3 zile | 370.92 zile | 405.13 zile | 410.17 zile | 234.09 zile | 249.31 zile | 249.82 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 57.845 Lei | 111.829 Lei | 111.529 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.46
Lichiditate imediată
1.46
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.46 | 1.71 | 2.35 | 2.32 | 2.27 | 12.06 | 12.87 | 12.57 |
| Lichiditate imediată | 1.46 | 1.71 | 2.35 | 2.32 | 2.27 | 12.06 | 12.87 | 12.57 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro