Companie
Detalii identificare
Nume firmăASCENS FILIGRAN SRL
Cod unic de înregistrare RO 15578151 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1853/2003
EUIDROONRC.J12/1853/2003
Data înființării10.07.2003 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1723
Această clasă include:
-fabricarea hârtiei de tipărit şi de scris, gata de întrebuinţare -fabricarea hârtiei de imprimantă -fabricarea hârtiei auto-copiatoare, gata de întrebuinţare -fabricarea hârtiei şablon şi a hârtiei carbon, gata de întrebuinţare -fabricarea hârtiei de lipit sau adezive gata de întrebuinţare -fabricarea plicurilor şi a cărţilor poştale -fabricarea de agende, carnete, registre, formulare pentru evidenţă contabilă şi pentru afaceri ale căror informaţii imprimate nu reprezintă caracteristica principală -fabricarea cutiilor, mapelor şi truselor de scris care conţin seturi de hârtie Această clasă exclude: -tipărirea produselor din hârtie,
181
-fabricarea hârtiei de tipărit şi de scris, gata de întrebuinţare -fabricarea hârtiei de imprimantă -fabricarea hârtiei auto-copiatoare, gata de întrebuinţare -fabricarea hârtiei şablon şi a hârtiei carbon, gata de întrebuinţare -fabricarea hârtiei de lipit sau adezive gata de întrebuinţare -fabricarea plicurilor şi a cărţilor poştale -fabricarea de agende, carnete, registre, formulare pentru evidenţă contabilă şi pentru afaceri ale căror informaţii imprimate nu reprezintă caracteristica principală -fabricarea cutiilor, mapelor şi truselor de scris care conţin seturi de hârtie Această clasă exclude: -tipărirea produselor din hârtie,
181
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea hartiei si a produselor din hartie
Obiect activitateFabricarea articolelor de papetarie
Informații de contact
AdresaObservatorului nr. 90, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
689.755
Profit (Lei)
57.409
Număr angajați
1
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 689.755 | 57.409 | 4.784 | 697.092 | 1.407.736 | 514.216 | 1.224.860 | 1 |
| 2023 | 1.731.102 | 531.189 | 44.266 | 771.635 | 698.493 | 1.240.593 | 1.167.451 | 1 |
| 2022 | 548.866 | 50.740 | 4.228 | 1.263.172 | 770.083 | 1.129.351 | 636.262 | 1 |
| 2021 | 564.605 | 66.099 | 5.508 | 1.128.368 | 611.904 | 1.101.986 | 585.522 | 1 |
| 2020 | 489.790 | 50.724 | 4.227 | 1.151.721 | 649.384 | 1.021.759 | 519.422 | 1 |
| 2019 | 497.685 | 51.521 | 4.293 | 908.606 | 726.752 | 650.970 | 468.699 | 2 |
| 2018 | 403.232 | 43.916 | 3.660 | 382.547 | 371.338 | 468.009 | 417.178 | 2 |
| 2017 | 403.466 | 43.493 | 3.624 | 336.488 | 450.626 | 403.653 | 373.262 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.69%
Lichiditate curentă
0.74
Viteza rotație active
0.36
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.69%
Profit net per salariat
57.409 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.32% | 30.69% | 9.24% | 11.71% | 10.36% | 10.35% | 10.89% | 10.78% |
| Marjă profit brut | 11.33% | 31.69% | 10.25% | 12.71% | 11.32% | 11.35% | 12.09% | 11.71% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 4.69% | 45.5% | 7.97% | 11.29% | 9.77% | 10.99% | 10.53% | 11.65% |
| Profit net per salariat | 57.409 Lei | 531.189 Lei | 50.740 Lei | 66.099 Lei | 50.724 Lei | 25.761 Lei | 21.958 Lei | 21.747 Lei |
Viteza rotație active
0.36
Viteza rotație stocuri
11.54
Durata medie încasare creanțe
206.23 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.36 | 0.89 | 0.29 | 0.33 | 0.29 | 0.36 | 0.48 | 0.47 |
| Viteza rotație stocuri | 11.54 | 34.11 | 0.84 | 0.89 | 1.15 | 1.32 | 1.84 | 2.16 |
| Durata medie încasare creanțe | 206.23 zile | 211.77 zile | 189.1 zile | 157.78 zile | 219.3 zile | 162.21 zile | 141.65 zile | 145.46 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 689.755 Lei | 1.731.102 Lei | 548.866 Lei | 564.605 Lei | 489.790 Lei | 248.843 Lei | 201.616 Lei | 201.733 Lei |
Lichiditate curentă
0.74
Lichiditate imediată
0.65
Pondere active imobilizate
73.25%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.74 | 1.61 | 0.89 | 0.98 | 0.89 | 0.72 | 1.22 | 1.2 |
| Lichiditate imediată | 0.65 | 1.54 | 0.38 | 0.42 | 0.52 | 0.3 | 0.65 | 0.64 |
| Pondere active imobilizate | 73.25% | 36.02% | 40.54% | 35.7% | 38.86% | 52.75% | 44.24% | 52.75% |
| Pondere active circulante | 26.75% | 63.98% | 59.46% | 64.3% | 61.14% | 47.25% | 55.76% | 47.25% |
©Firme.ro
Personal cheie
Sumar
1
Persoane
Xxxx*Xxxxxx*xx
Xxxx*Xxxxxx*xx
Departament:
-
Email:
Xxxx*Xxxxxx*xx
1 sursă
