Companie
Detalii identificare
Nume firmăFERODORA SRL
Cod unic de înregistrare RO 17983541 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/912/2005
EUIDROONRC.J19/912/2005
Data înființării26.09.2005 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2562
Această clasă include:
-operaţiuni de găurire, strunjire, frezare, erodare, rabotare, mortezare, filetare, lepuire, broşare, nivelare, debitare, rectificare, ascuţire, polizare, sudare, matisare (îmbinare) etc. a pieselor din metal -activităţile de tăiere şi gravare cu fascicul laser a metalelor Această clasă exclude: -activităţi ale potcovăriilor,
0162 -servicii de gravare la minut,
9529
-operaţiuni de găurire, strunjire, frezare, erodare, rabotare, mortezare, filetare, lepuire, broşare, nivelare, debitare, rectificare, ascuţire, polizare, sudare, matisare (îmbinare) etc. a pieselor din metal -activităţile de tăiere şi gravare cu fascicul laser a metalelor Această clasă exclude: -activităţi ale potcovăriilor,
0162 -servicii de gravare la minut,
9529
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria constructiilor metalice si a produselor din metal, exclusiv masini, utilaje si instalatii
Obiect activitateOperatiuni de mecanica generala
Informații de contact
Adresastr. Culmei nr. 13, Miercurea Ciuc, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
209.820
Profit (Lei)
-117.639
Număr angajați
2
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 209.820 | -117.639 | -9.803 | 43.381 | 633.992 | 67.013 | 657.624 | 2 |
| 2023 | 383.828 | 121.306 | 10.109 | 28.506 | 673.261 | 130.508 | 775.263 | 2 |
| 2022 | 283.826 | 0 | 0 | 75.925 | 725.672 | 42.253 | 692.000 | 3 |
| 2021 | 357.923 | 90.987 | 7.582 | 47.835 | 631.388 | 117.922 | 701.475 | 3 |
| 2020 | 179.867 | 0 | 0 | 70.336 | 383.078 | 297.746 | 610.488 | 3 |
| 2019 | 149.905 | 0 | 0 | 43.826 | 379.569 | 297.074 | 632.817 | 4 |
| 2018 | 227.845 | 0 | 0 | 42.652 | 382.909 | 328.906 | 669.163 | 5 |
| 2017 | 188.977 | 0 | 0 | 44.213 | 387.749 | 352.388 | 695.924 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-56.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-17.89%
Lichiditate curentă
1.54
Viteza rotație active
0.3
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-56.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-17.89%
Profit net per salariat
-58.820 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -56.07% | 31.6% | 0% | 25.42% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 32.76% | 0% | 26.41% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -17.89% | 15.65% | 0% | 12.97% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -58.820 Lei | 60.653 Lei | 0 Lei | 30.329 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.3
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
67.16 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.3 | 0.48 | 0.37 | 0.48 | 0.26 | 0.22 | 0.32 | 0.26 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 67.16 zile | 20.47 zile | 33.68 zile | 54.2 zile | 45.17 zile | 90.68 zile | 45.2 zile | 75.74 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 104.910 Lei | 191.914 Lei | 94.609 Lei | 119.308 Lei | 59.956 Lei | 37.476 Lei | 45.569 Lei | 37.795 Lei |
Lichiditate curentă
1.54
Lichiditate imediată
1.54
Pondere active imobilizate
90.44%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.54 | 4.58 | 0.56 | 2.47 | 4.23 | 6.78 | 7.71 | 7.97 |
| Lichiditate imediată | 1.54 | 4.58 | 0.56 | 2.47 | 4.23 | 6.78 | 7.71 | 7.97 |
| Pondere active imobilizate | 90.44% | 83.76% | 94.5% | 84.26% | 56.27% | 56.1% | 53.79% | 52.39% |
| Pondere active circulante | 9.56% | 16.24% | 5.5% | 15.74% | 43.73% | 43.9% | 46.21% | 47.61% |
©Firme.ro