Companie
Detalii identificare
Nume firmăANDREAS SRL
Cod unic de înregistrare RO 1830509 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/1136/1991
EUIDROONRC.J35/1136/1991
Data înființării30.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4779
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul al cărţilor second-hand -comerţul cu amănuntul al altor bunuri second-hand -comerţul cu amănuntul al antichităţilor -activităţi ale caselor de licitaţie (cu amănuntul ) Această clasă exclude: -comerţul cu amănuntul al autovehiculelor second-hand,
451 -activităţi ale licitaţiilor pe Internet şi alte licitaţii care se desfăşoară în afara caselor de licitaţii (cu amănuntul),
4791, 4799 -activităţi ale caselor de amanet,
6492
-comerţul cu amănuntul al cărţilor second-hand -comerţul cu amănuntul al altor bunuri second-hand -comerţul cu amănuntul al antichităţilor -activităţi ale caselor de licitaţie (cu amănuntul ) Această clasă exclude: -comerţul cu amănuntul al autovehiculelor second-hand,
451 -activităţi ale licitaţiilor pe Internet şi alte licitaţii care se desfăşoară în afara caselor de licitaţii (cu amănuntul),
4791, 4799 -activităţi ale caselor de amanet,
6492
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al bunurilor de ocazie vandute prin magazine
Informații de contact
AdresaUnirii nr. 2, Timişoara, Timiş
Telefon
Social Media
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
418.757
Profit (Lei)
-97.150
Număr angajați
4
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 418.757 | -97.150 | -8.096 | 863.045 | 2.741 | 33.035 | -827.269 | 4 |
| 2023 | 697.286 | 5.195 | 433 | 784.179 | 3.437 | 50.624 | -730.118 | 4 |
| 2022 | 1.061.919 | 6.392 | 533 | 823.032 | 0 | 87.719 | -735.313 | 4 |
| 2021 | 302.963 | 0 | 0 | 783.101 | 0 | 41.395 | -741.706 | 4 |
| 2020 | 282.513 | 0 | 0 | 704.518 | 0 | 30.600 | -673.918 | 4 |
| 2019 | 375.208 | 158.880 | 13.240 | 647.718 | 0 | 43.706 | -604.012 | 4 |
| 2018 | 311.911 | 0 | 0 | 788.985 | 0 | 26.093 | -762.892 | 4 |
| 2017 | 346.302 | 0 | 0 | 748.126 | 0 | 31.651 | -716.475 | 5 |
| 2016 | 328.057 | 0 | 0 | 704.939 | 13.253 | 29.434 | -662.252 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-23.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11.74%
Lichiditate curentă
0.04
Viteza rotație active
11.7
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-23.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11.74%
Profit net per salariat
-24.288 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -23.2% | 0.75% | 0.6% | 0% | 0% | 42.34% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 1.81% | 1.61% | 0% | 0% | 43.87% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 11.74% | -0.71% | -0.87% | 0% | 0% | -26.3% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -24.288 Lei | 1.299 Lei | 1.598 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 39.720 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
11.7
Viteza rotație stocuri
13.57
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 11.7 | 12.9 | 12.11 | 7.32 | 9.23 | 8.58 | 11.95 | 10.94 | 7.69 |
| Viteza rotație stocuri | 13.57 | 19.04 | 38.42 | 11.33 | 12.26 | 14.43 | 12.42 | 14.51 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0.47 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 104.689 Lei | 174.322 Lei | 265.480 Lei | 75.741 Lei | 70.628 Lei | 93.802 Lei | 77.978 Lei | 69.260 Lei | 54.676 Lei |
Lichiditate curentă
0.04
Lichiditate imediată
0
Pondere active imobilizate
7.66%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.04 | 0.06 | 0.11 | 0.05 | 0.04 | 0.07 | 0.03 | 0.04 | 0.04 |
| Lichiditate imediată | 0 | 0.02 | 0.07 | 0.02 | 0.01 | 0.03 | 0 | 0.01 | 0.04 |
| Pondere active imobilizate | 7.66% | 6.36% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 31.05% |
| Pondere active circulante | 92.34% | 93.64% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 68.95% |
©Firme.ro