Companie
Detalii identificare
Nume firmăCANTEL SRL
Cod unic de înregistrare21102291 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/762/2007
EUIDROONRC.J12/762/2007
Data înființării15.02.2007 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4932
Această clasă include, de asemenea: -închirieri de autovehicule particulare, cu operator
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi cu taxiuri
Informații de contact
Adresastr. 22 Decembrie 1989 nr. 29, Turda, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
340.423
Profit (Lei)
-45.975
Număr angajați
3
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 340.423 | -45.975 | -3.831 | 48.170 | 38.204 | 2.129 | -7.837 | 3 |
| 2024 | 425.268 | 36.544 | 3.045 | 44.965 | 73.428 | 9.675 | 38.138 | 3 |
| 2023 | 256.160 | 39.013 | 3.251 | 45.187 | 27.587 | 56.853 | 39.253 | 2 |
| 2022 | 223.721 | 24.927 | 2.077 | 5.716 | 2.069 | 31.428 | 27.781 | 2 |
| 2021 | 236.242 | 25.528 | 2.127 | 15.261 | 8.189 | 9.925 | 2.853 | 3 |
| 2020 | 260.555 | 26.571 | 2.214 | 57.292 | 28.227 | 6.390 | -22.675 | 3 |
| 2019 | 286.398 | 23.827 | 1.986 | 126.411 | 58.313 | 18.852 | -49.246 | 5 |
| 2018 | 210.545 | 0 | 0 | 148.805 | 72.133 | 3.599 | -73.073 | 4 |
| 2017 | 244.395 | 27.956 | 2.330 | 22.965 | 12.966 | 5.793 | -4.206 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-13.51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.04
Viteza rotație active
8.44
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-13.51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-15.325 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -13.51% | 8.59% | 15.23% | 11.14% | 10.81% | 10.2% | 8.32% | 0% | 11.44% |
| Marjă profit brut | 0% | 9.95% | 15.23% | 11.14% | 10.81% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 95.82% | 99.39% | 89.73% | 100% | -117.18% | -48.38% | 0% | -664.67% |
| Profit net per salariat | -15.325 Lei | 12.181 Lei | 19.507 Lei | 12.464 Lei | 8.509 Lei | 8.857 Lei | 4.765 Lei | 0 Lei | 5.591 Lei |
Viteza rotație active
8.44
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0.06 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 8.44 | 5.12 | 3.03 | 6.68 | 13.04 | 7.53 | 3.71 | 2.78 | 13.03 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 50.46 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.06 zile | 0.04 zile | 55.62 zile | 31.4 zile | 9.27 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 113.474 Lei | 141.756 Lei | 128.080 Lei | 111.861 Lei | 78.747 Lei | 86.852 Lei | 57.280 Lei | 52.636 Lei | 48.879 Lei |
Lichiditate curentă
0.04
Lichiditate imediată
0.04
Pondere active imobilizate
94.72%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.04 | 0.22 | 1.26 | 5.5 | 0.65 | 0.11 | 0.15 | 0.02 | 0.25 |
| Lichiditate imediată | 0.04 | 0.22 | 1.15 | 5.5 | 0.65 | 0.11 | 0.15 | 0.02 | 0.25 |
| Pondere active imobilizate | 94.72% | 88.36% | 32.67% | 6.18% | 45.21% | 81.54% | 75.57% | 95.25% | 69.12% |
| Pondere active circulante | 5.28% | 11.64% | 67.33% | 93.82% | 54.79% | 18.46% | 24.43% | 4.75% | 30.88% |
©Firme.ro