Companie
Detalii identificare
Nume firmăCINEMA PALACE SRL
Cod unic de înregistrare RO 25324207 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2009000467057
EUIDROONRC.J2009000467057
Data înființării20.03.2009 - 17 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5914
Această clasă include:
-activităţi de proiecţie a filmelor cinematografice sau a casetelor video, în săli de cinema, în aer liber sau în alte locuri destinate proiecţiilor. -activităţile cinecluburilor.
-activităţi de proiecţie a filmelor cinematografice sau a casetelor video, în săli de cinema, în aer liber sau în alte locuri destinate proiecţiilor. -activităţile cinecluburilor.
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de productie cinematografica, video si de programe de televiziune; inregistrari audio si activitati de editare muzicala
Obiect activitateProiectia de filme cinematografice
Informații de contact
Adresastr. Nufărului nr. 30, Oradea, Bihor
Telefon
Social Media
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
11.716.061
Profit (Lei)
459.779
Număr angajați
32
Vechime
17 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11.716.061 | 459.779 | 38.315 | 1.941.034 | 2.162.671 | 3.844.609 | 3.609.045 | 32 |
| 2024 | 10.173.760 | 476.697 | 39.725 | 1.146.375 | 1.932.475 | 3.460.682 | 4.157.592 | 34 |
| 2023 | 10.563.675 | 1.271.406 | 105.951 | 1.343.475 | 2.473.673 | 2.560.487 | 3.680.895 | 24 |
| 2022 | 7.866.035 | 833.107 | 69.426 | 1.219.905 | 965.409 | 4.402.864 | 4.152.221 | 21 |
| 2021 | 3.500.585 | 747.627 | 62.302 | 395.717 | 1.280.126 | 2.421.238 | 3.319.114 | 15 |
| 2020 | 2.073.241 | -601.622 | -50.135 | 590.570 | 1.523.028 | 1.616.460 | 2.571.487 | 9 |
| 2019 | 8.159.791 | 1.073.527 | 89.461 | 902.763 | 1.186.932 | 2.871.750 | 3.173.109 | 25 |
| 2018 | 8.022.617 | 1.096.929 | 91.411 | 782.387 | 264.646 | 2.583.337 | 2.099.582 | 25 |
| 2017 | 7.036.250 | 465.706 | 38.809 | 1.205.394 | 241.902 | 1.959.140 | 1.002.653 | 27 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
3.92%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.74%
Lichiditate curentă
1.98
Viteza rotație active
1.95
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
3.92%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.74%
Profit net per salariat
14.368 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 3.92% | 4.69% | 12.04% | 10.59% | 21.36% | -29.02% | 13.16% | 13.67% | 6.62% |
| Marjă profit brut | 4.7% | 5.48% | 14.33% | 12.34% | 22.25% | 0% | 15.68% | 16.29% | 7.9% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 12.74% | 11.47% | 34.54% | 20.06% | 22.52% | -23.4% | 33.83% | 52.25% | 46.45% |
| Profit net per salariat | 14.368 Lei | 14.021 Lei | 52.975 Lei | 39.672 Lei | 49.842 Lei | -66.847 Lei | 42.941 Lei | 43.877 Lei | 17.248 Lei |
Viteza rotație active
1.95
Viteza rotație stocuri
30.57
Durata medie încasare creanțe
21.57 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.95 | 1.89 | 2.1 | 1.47 | 0.95 | 0.66 | 2.01 | 2.82 | 3.2 |
| Viteza rotație stocuri | 30.57 | 29.18 | 26.28 | 27.74 | 11.77 | 6.15 | 22.91 | 46.46 | 44.65 |
| Durata medie încasare creanțe | 21.57 zile | 4.5 zile | 9.75 zile | 17.66 zile | 18.66 zile | 45.04 zile | 17.21 zile | 8.67 zile | 21.02 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 366.127 Lei | 299.228 Lei | 440.153 Lei | 374.573 Lei | 233.372 Lei | 230.360 Lei | 326.392 Lei | 320.905 Lei | 260.602 Lei |
Lichiditate curentă
1.98
Lichiditate imediată
1.78
Pondere active imobilizate
36%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.98 | 3.02 | 1.91 | 3.61 | 6.12 | 2.74 | 3.18 | 3.3 | 1.63 |
| Lichiditate imediată | 1.78 | 2.71 | 1.61 | 3.38 | 5.37 | 2.17 | 2.79 | 3.08 | 1.49 |
| Pondere active imobilizate | 36% | 35.83% | 49.14% | 17.98% | 34.59% | 48.51% | 29.24% | 9.29% | 10.99% |
| Pondere active circulante | 64% | 64.17% | 50.86% | 82.02% | 65.41% | 51.49% | 70.76% | 90.71% | 89.01% |
©Firme.ro
Personal cheie
Sumar
1
Persoane
Xxxxxxx*Xxxxxxxxxxxx*xx
Xxxxxxx*Xxxxxxxxxxxx*xx
Departament:
-
Email:
Xxxxxxx*Xxxxxxxxxxxx*xx
1 sursă
