Companie
Detalii identificare
Nume firmăACTIVIA ARHI SERVICE SRL
Cod unic de înregistrare RO 27369710 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2010001216221
EUIDROONRC.J2010001216221
Data înființării09.09.2010 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
3312
Această clasă include repararea şi întreţinerea maşinilor şi echipamentelor industriale ca: ascuţitul sau instalarea lamelor şi fierăstraielor pentru maşinile industriale sau asigurarea serviciilor de reparaţii prin sudură; repararea maşinilor şi echipamentelor agricole şi a altor maşini şi echipamente grele, industriale (de exemplu încărcătoare cu furcă şi alte echipamente de manipulare a materialelor, maşini unelte, echipamente de refrigerare industriale, echipamente pentru construcţii şi utilaje miniere), maşini şi echipamente cuprinse în cadrul diviziunii 28. Această clasă include:
-repararea şi întreţinerea motoarelor, altele decât cele pentru autovehicule -repararea şi întreţinerea pompelor, compresoarelor şi a echipamentelor similare -repararea si întreţinerea utilajelor hidraulice -repararea valvelor -repararea angrenajelor şi a elementelor de transmisie -repararea şi întreţinerea cuptoarelor industriale -repararea şi întreţinerea echipamentelor de ridicat şi manipulat -repararea şi întreţinerea echipamentelor industriale de refrigerare şi purificare a aerului -repararea şi întreţinerea utilajelor industriale de uz general -repararea altor maşini-unelte portabile acţionate electric -repararea şi întreţinerea maşinilor unelte pentru prelucrarea metalului şi a accesoriilor pentru acestea -repararea şi întreţinerea altor maşini unelte -repararea şi întreţinerea tractoarelor utilizate în agricultură -repararea şi întreţinerea utilajelor agricole şi a utilajelor pentru silvicultură şi exploatare forestieră -repararea şi întreţinerea utilajelor metalurgice -repararea şi întreţinerea utilajelor miniere, utilajelor de construcţii, utilajelor pentru zăcămintele de petrol şi gaze -repararea şi întreţinerea utilajelor pentru prelucrarea produselor alimentare, băuturilor şi tutunului -repararea şi întreţinerea utilajelor pentru industria textilă, a îmbrăcămintei şi pielăriei -repararea şi întreţinerea utilajelor pentru industria hârtiei -repararea şi întreţinerea utilajelor pentru prelucrarea maselor plastice şi a cauciucului -repararea şi întreţinerea altor utilaje cu destinaţie specifică din cadrul diviziunii 28 -repararea şi întreţinerea maşinilor de cântărit -repararea şi întreţinerea maşinilor automate de vânzare a produselor -repararea şi întreţinerea înregistratoarelor de casă -rapararea şi întreţinerea maşinilor de fotocopiat -repararea maşinilor de calculat, electronice sau nu -repararea maşinilor de scris Această clasă exclude: -instalarea cuptoarelor şi a altor echipamente de încălzire,
4322 -repararea calculatoarelor,
9511
-repararea şi întreţinerea motoarelor, altele decât cele pentru autovehicule -repararea şi întreţinerea pompelor, compresoarelor şi a echipamentelor similare -repararea si întreţinerea utilajelor hidraulice -repararea valvelor -repararea angrenajelor şi a elementelor de transmisie -repararea şi întreţinerea cuptoarelor industriale -repararea şi întreţinerea echipamentelor de ridicat şi manipulat -repararea şi întreţinerea echipamentelor industriale de refrigerare şi purificare a aerului -repararea şi întreţinerea utilajelor industriale de uz general -repararea altor maşini-unelte portabile acţionate electric -repararea şi întreţinerea maşinilor unelte pentru prelucrarea metalului şi a accesoriilor pentru acestea -repararea şi întreţinerea altor maşini unelte -repararea şi întreţinerea tractoarelor utilizate în agricultură -repararea şi întreţinerea utilajelor agricole şi a utilajelor pentru silvicultură şi exploatare forestieră -repararea şi întreţinerea utilajelor metalurgice -repararea şi întreţinerea utilajelor miniere, utilajelor de construcţii, utilajelor pentru zăcămintele de petrol şi gaze -repararea şi întreţinerea utilajelor pentru prelucrarea produselor alimentare, băuturilor şi tutunului -repararea şi întreţinerea utilajelor pentru industria textilă, a îmbrăcămintei şi pielăriei -repararea şi întreţinerea utilajelor pentru industria hârtiei -repararea şi întreţinerea utilajelor pentru prelucrarea maselor plastice şi a cauciucului -repararea şi întreţinerea altor utilaje cu destinaţie specifică din cadrul diviziunii 28 -repararea şi întreţinerea maşinilor de cântărit -repararea şi întreţinerea maşinilor automate de vânzare a produselor -repararea şi întreţinerea înregistratoarelor de casă -rapararea şi întreţinerea maşinilor de fotocopiat -repararea maşinilor de calculat, electronice sau nu -repararea maşinilor de scris Această clasă exclude: -instalarea cuptoarelor şi a altor echipamente de încălzire,
4322 -repararea calculatoarelor,
9511
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorRepararea, intretinerea si instalarea masinilor si echipamentelor
Obiect activitateRepararea masinilor
Informații de contact
AdresaDr. Gheorghe Popovici nr. 30, Sat Stolniceni-Prăjescu | Comuna Stolniceni-Prăjescu, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
517.644
Profit (Lei)
72.244
Număr angajați
1
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 517.644 | 72.244 | 6.020 | 197.190 | 131.461 | 297.235 | 236.487 | 1 |
| 2024 | 577.005 | 48.747 | 4.062 | 180.675 | 173.122 | 267.435 | 266.466 | 1 |
| 2023 | 610.774 | 122.662 | 10.222 | 237.947 | 233.997 | 259.111 | 260.111 | 1 |
| 2022 | 420.423 | 24.433 | 2.036 | 70.399 | 57.989 | 187.980 | 176.570 | 1 |
| 2021 | 454.103 | 42.267 | 3.522 | 102.233 | 96.657 | 220.923 | 216.347 | 1 |
| 2020 | 493.588 | 103.371 | 8.614 | 113.498 | 149.837 | 191.942 | 229.281 | 1 |
| 2019 | 353.624 | 54.672 | 4.556 | 67.180 | 91.366 | 152.723 | 177.909 | 1 |
| 2018 | 363.168 | 93.359 | 7.780 | 84.222 | 96.426 | 136.921 | 150.125 | 1 |
| 2017 | 260.703 | 44.728 | 3.727 | 35.629 | 35.081 | 56.314 | 56.766 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
13.96%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
30.55%
Lichiditate curentă
1.51
Viteza rotație active
1.21
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
13.96%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
30.55%
Profit net per salariat
72.244 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 13.96% | 8.45% | 20.08% | 5.81% | 9.31% | 20.94% | 15.46% | 25.71% | 17.16% |
| Marjă profit brut | 15.96% | 10.17% | 21.13% | 6.76% | 10.19% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 30.55% | 18.29% | 47.16% | 13.84% | 19.54% | 45.08% | 30.73% | 62.19% | 78.79% |
| Profit net per salariat | 72.244 Lei | 48.747 Lei | 122.662 Lei | 24.433 Lei | 42.267 Lei | 103.371 Lei | 54.672 Lei | 93.359 Lei | 44.728 Lei |
Viteza rotație active
1.21
Viteza rotație stocuri
10.6
Durata medie încasare creanțe
104.98 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.21 | 1.31 | 1.24 | 1.71 | 1.43 | 1.44 | 1.45 | 1.56 | 2.85 |
| Viteza rotație stocuri | 10.6 | 9.7 | 18.63 | 8.2 | 10.14 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 104.98 zile | 69.66 zile | 48.57 zile | 36.57 zile | 29.22 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 517.644 Lei | 577.005 Lei | 610.774 Lei | 420.423 Lei | 454.103 Lei | 493.588 Lei | 353.624 Lei | 363.168 Lei | 260.703 Lei |
Lichiditate curentă
1.51
Lichiditate imediată
1.26
Pondere active imobilizate
30.67%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.51 | 1.48 | 1.09 | 2.67 | 2.16 | 1.69 | 2.27 | 1.63 | 1.58 |
| Lichiditate imediată | 1.26 | 1.15 | 0.95 | 1.94 | 1.72 | 1.69 | 2.27 | 1.63 | 1.58 |
| Pondere active imobilizate | 30.67% | 39.3% | 47.45% | 23.58% | 30.44% | 43.84% | 37.43% | 41.32% | 38.38% |
| Pondere active circulante | 69.33% | 60.7% | 52.55% | 76.42% | 69.56% | 56.16% | 62.57% | 58.68% | 61.62% |
©Firme.ro