Companie
Detalii identificare
Nume firmăCAPEX CONVERGENT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 33001339 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ15/203/2014
EUIDROONRC.J15/203/2014
Data înființării01.04.2014 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaViselor nr. 94B, Gulia, Dâmboviţa
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
249.407
Profit (Lei)
102.974
Număr angajați
1
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 249.407 | 102.974 | 8.581 | 35.177 | 3.896 | 258.619 | 228.383 | 1 |
| 2024 | 172.391 | 73.351 | 6.113 | 14.683 | 1.042 | 260.563 | 247.633 | 1 |
| 2023 | 154.923 | 81.927 | 6.827 | 13.137 | 2.891 | 183.466 | 174.282 | 1 |
| 2022 | 115.095 | 0 | 0 | 17.537 | 4.915 | 104.837 | 92.355 | 1 |
| 2021 | 480.665 | 177.996 | 14.833 | 45.028 | 18.447 | 301.421 | 269.799 | 1 |
| 2020 | 81.265 | 29.971 | 2.498 | 30.759 | 39.001 | 92.703 | 91.803 | 1 |
| 2019 | 89.960 | 37.070 | 3.089 | 43.713 | 49.492 | 54.718 | 60.913 | 0 |
| 2018 | 58.654 | 15.718 | 1.310 | 67.982 | 66.191 | 25.165 | 23.843 | 0 |
| 2017 | 55.020 | 27.885 | 2.324 | 1.682 | 5.047 | 24.366 | 28.125 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
41.29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
45.09%
Lichiditate curentă
7.35
Viteza rotație active
0.95
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
41.29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
45.09%
Profit net per salariat
102.974 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 41.29% | 42.55% | 52.88% | 0% | 37.03% | 36.88% | 41.21% | 26.8% | 50.68% |
| Marjă profit brut | 42.3% | 43.51% | 53.68% | 0% | 37.72% | 38.66% | 43.63% | 29.61% | 58.92% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 45.09% | 29.62% | 47.01% | 0% | 65.97% | 32.65% | 60.86% | 65.92% | 99.15% |
| Profit net per salariat | 102.974 Lei | 73.351 Lei | 81.927 Lei | 0 Lei | 177.996 Lei | 29.971 Lei | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.95
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
20.37 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.95 | 0.66 | 0.83 | 1.05 | 1.5 | 0.62 | 0.86 | 0.64 | 1.87 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 183.56 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 20.37 zile | 37.16 zile | 41.31 zile | 16.84 zile | 34.66 zile | 80.89 zile | 43.78 zile | 39.86 zile | 30.35 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 249.407 Lei | 172.391 Lei | 154.923 Lei | 115.095 Lei | 480.665 Lei | 81.265 Lei | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
7.35
Lichiditate imediată
7.35
Pondere active imobilizate
1.48%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7.35 | 17.75 | 13.97 | 5.98 | 6.69 | 3.01 | 1.25 | 0.37 | 14.49 |
| Lichiditate imediată | 7.35 | 17.75 | 13.97 | 5.94 | 6.69 | 3.01 | 1.25 | 0.37 | 14.49 |
| Pondere active imobilizate | 1.48% | 0.4% | 1.55% | 4.48% | 5.77% | 29.61% | 47.49% | 72.45% | 17.16% |
| Pondere active circulante | 98.52% | 99.6% | 98.45% | 95.52% | 94.23% | 70.39% | 52.51% | 27.55% | 82.84% |
©Firme.ro