Companie
Detalii identificare
Nume firmăURBAN CONTROL TM SRL
Cod unic de înregistrare RO 35002241 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015002202356
EUIDROONRC.J2015002202356
Data înființării15.09.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7111
Această clasă include:
-consultanţă pentru activităţi de arhitectură: -planuri şi proiecte pentru clădiri -planuri de urbanism şi amenajarea teritoriului Această clasă exclude: -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -decoraţiuni interioare,
7410
-consultanţă pentru activităţi de arhitectură: -planuri şi proiecte pentru clădiri -planuri de urbanism şi amenajarea teritoriului Această clasă exclude: -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -decoraţiuni interioare,
7410
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de arhitectura
Informații de contact
AdresaTorontalului nr. 110, Loc. Timişoara | Municipiul Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
458.448
Profit (Lei)
131.058
Număr angajați
2
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 458.448 | 131.058 | 10.922 | 246.204 | 8.578 | 366.913 | 131.298 | 2 |
| 2023 | 571.735 | 73.621 | 6.135 | 242.541 | 0 | 315.349 | 73.861 | 5 |
| 2022 | 444.694 | 77.230 | 6.436 | 119.969 | 13.616 | 183.842 | 77.524 | 5 |
| 2021 | 439.055 | 106.880 | 8.907 | 91.588 | 940 | 114.268 | 22.926 | 5 |
| 2020 | 243.453 | 0 | 0 | 239.504 | 16.076 | 198.766 | -2.740 | 5 |
| 2019 | 253.156 | 58.329 | 4.861 | 192.616 | 170.258 | 184.620 | 162.262 | 5 |
| 2018 | 112.692 | 48.318 | 4.027 | 330.480 | 114.315 | 458.844 | 103.933 | 3 |
| 2017 | 212.910 | 54.157 | 4.513 | 80.024 | 5.192 | 130.446 | 55.614 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
28.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.82%
Lichiditate curentă
1.49
Viteza rotație active
1.22
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
28.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.82%
Profit net per salariat
65.529 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 28.59% | 12.88% | 17.37% | 24.34% | 0% | 23.04% | 42.88% | 25.44% |
| Marjă profit brut | 31.1% | 13.87% | 18.26% | 25.33% | 0% | 24% | 43.88% | 26.47% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.82% | 99.68% | 99.62% | 100% | 0% | 35.95% | 46.49% | 97.38% |
| Profit net per salariat | 65.529 Lei | 14.724 Lei | 15.446 Lei | 21.376 Lei | 0 Lei | 11.666 Lei | 16.106 Lei | 27.079 Lei |
Viteza rotație active
1.22
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
261.93 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.22 | 1.81 | 2.25 | 3.81 | 1.13 | 0.71 | 0.2 | 1.57 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 1440.55 | 1497.96 | 0 | 67.91 |
| Durata medie încasare creanțe | 261.93 zile | 174.03 zile | 149.33 zile | 62.54 zile | 296 zile | 265.67 zile | 1171.3 zile | 133.73 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 229.224 Lei | 114.347 Lei | 88.939 Lei | 87.811 Lei | 48.691 Lei | 50.631 Lei | 37.564 Lei | 106.455 Lei |
Lichiditate curentă
1.49
Lichiditate imediată
1.49
Pondere active imobilizate
2.28%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.49 | 1.3 | 1.53 | 1.25 | 0.83 | 0.96 | 1.39 | 1.63 |
| Lichiditate imediată | 1.49 | 1.3 | 1.53 | 1.25 | 0.83 | 0.96 | 1.39 | 1.59 |
| Pondere active imobilizate | 2.28% | 0% | 6.9% | 0.82% | 7.48% | 47.98% | 19.94% | 3.83% |
| Pondere active circulante | 97.72% | 100% | 93.1% | 99.18% | 92.52% | 52.02% | 80.06% | 96.17% |
©Firme.ro