Companie
Detalii identificare
Nume firmăMITERA IVF SRL
Cod unic de înregistrare35875327 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/4601/2016
EUIDROONRC.J40/4601/2016
Data înființării29.03.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8622
Această clasă include:
-consultaţii şi tratamente medicale de specialitate în diverse domenii, acordate de către medici specialişti şi chirurgi
Această clasă include de asemenea:
-centre de planificare familială care oferă tratamente medicale cum ar fi sterilizarea şi întreruperea de sarcină, fără cazare Această clasă exclude: -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale moaşelor, fizioterapeuţilor şi a personalului paramedical,
8690
-consultaţii şi tratamente medicale de specialitate în diverse domenii, acordate de către medici specialişti şi chirurgi
Această clasă include de asemenea:
-centre de planificare familială care oferă tratamente medicale cum ar fi sterilizarea şi întreruperea de sarcină, fără cazare Această clasă exclude: -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale moaşelor, fizioterapeuţilor şi a personalului paramedical,
8690
Industrie
Sănătate şi asistenţă socială
SectorActivitati referitoare la sanatatea umana
Obiect activitateActivitati de asistenta medicala specializata
Informații de contact
AdresaDornei nr. 97-99, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
509.568
Profit (Lei)
298.917
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 509.568 | 298.917 | 24.910 | 31.411 | 26.276 | 304.222 | 299.157 | 1 |
| 2023 | 509.998 | 275.755 | 22.980 | 14.350 | 93.940 | 252.477 | 332.067 | 1 |
| 2022 | 590.698 | 375.574 | 31.298 | 162.330 | 178.637 | 358.909 | 375.814 | 0 |
| 2021 | 516.429 | 328.474 | 27.373 | 90.362 | 271.159 | 147.520 | 328.714 | 0 |
| 2020 | 537.601 | 422.960 | 35.247 | 178.733 | 350.773 | 251.160 | 423.200 | 0 |
| 2019 | 635.361 | 587.255 | 48.938 | 4.944 | 461 | 804.159 | 799.676 | 0 |
| 2018 | 454.985 | 412.175 | 34.348 | 5.291 | 1.383 | 742.990 | 739.082 | 0 |
| 2017 | 375.744 | 326.667 | 27.222 | 4.421 | 2.305 | 459.816 | 457.700 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
58.66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.92%
Lichiditate curentă
9.69
Viteza rotație active
1.54
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
58.66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.92%
Profit net per salariat
298.917 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 58.66% | 54.07% | 63.58% | 63.6% | 78.68% | 92.43% | 90.59% | 86.94% |
| Marjă profit brut | 61.21% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.92% | 83.04% | 99.94% | 99.93% | 99.94% | 73.44% | 55.77% | 71.37% |
| Profit net per salariat | 298.917 Lei | 275.755 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.54
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
117.03 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.54 | 1.47 | 1.1 | 1.23 | 0.89 | 0.79 | 0.61 | 0.81 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 117.03 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 509.568 Lei | 509.998 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
9.69
Lichiditate imediată
9.69
Pondere active imobilizate
7.95%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 9.69 | 17.59 | 2.21 | 1.63 | 1.41 | 162.65 | 140.43 | 104.01 |
| Lichiditate imediată | 9.69 | 17.59 | 2.21 | 1.63 | 1.41 | 162.65 | 140.43 | 104.01 |
| Pondere active imobilizate | 7.95% | 27.12% | 33.23% | 64.77% | 58.27% | 0.06% | 0.19% | 0.5% |
| Pondere active circulante | 92.05% | 72.88% | 66.77% | 35.23% | 41.73% | 99.94% | 99.81% | 99.5% |
©Firme.ro