Companie
Detalii identificare
Nume firmăTYS SURVEY TOPOGRAFIE S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 45488476 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2022000261122
EUIDROONRC.J2022000261122
Data înființării18.01.2022 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
AdresaVictoriei nr. 5A, Loc. Turda | Municipiul Turda, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
494.259
Profit (Lei)
-1.467
Număr angajați
3
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 494.259 | -1.467 | -122 | 194.807 | 238.290 | 157.462 | 200.945 | 3 |
| 2024 | 827.596 | 438.070 | 36.506 | 46.932 | 186.559 | 299.451 | 439.078 | 3 |
| 2023 | 660.014 | 369.648 | 30.804 | 56.251 | 142.009 | 284.150 | 369.908 | 4 |
| 2022 | 240.415 | 153.660 | 12.805 | 13.038 | 0 | 166.898 | 153.860 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-0.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-0.73%
Lichiditate curentă
0.81
Viteza rotație active
1.25
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-0.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-0.73%
Profit net per salariat
-489 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -0.3% | 52.93% | 56.01% | 63.91% |
| Marjă profit brut | 1.68% | 55.47% | 57.01% | 64.91% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -0.73% | 99.77% | 99.93% | 99.87% |
| Profit net per salariat | -489 Lei | 146.023 Lei | 92.412 Lei | 76.830 Lei |
Viteza rotație active
1.25
Viteza rotație stocuri
87.49
Durata medie încasare creanțe
102.2 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.25 | 1.7 | 1.55 | 1.44 |
| Viteza rotație stocuri | 87.49 | 206.07 | 628.58 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 102.2 zile | 105.3 zile | 127.42 zile | 91.93 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 164.753 Lei | 275.865 Lei | 165.004 Lei | 120.208 Lei |
Lichiditate curentă
0.81
Lichiditate imediată
0.78
Pondere active imobilizate
60.21%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.81 | 6.38 | 5.05 | 12.8 |
| Lichiditate imediată | 0.78 | 6.29 | 5.03 | 12.8 |
| Pondere active imobilizate | 60.21% | 38.39% | 33.32% | 0% |
| Pondere active circulante | 39.79% | 61.61% | 66.68% | 100% |
©Firme.ro